Zekeriya Öz ilk kez bu kadar açık konuştu!

Zekeriya Öz ilk kez bu kadar açık konuştu!.11558
  • Giriş : 19.07.2008 / 23:25:00
  • Güncelleme : 19.07.2008 / 23:09:13

Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz, 2455 sayfalık iddianame hakkında ilk kez bu kadar açık konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"KOMPLO TEORİLERİNDEN YOLA ÇIKMADIM"

Ergenekon soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, SABAH'a, 2 bin 455 sayfalık iddianamesindeki Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yapılan saldırılarla ilgili bölümler için, "Ben asla komplo teorilerinden yola çıkmam. Soyut değil somut delillerden yola çıkarım" dedi.

"İDDİANAMENİN ARKASINDAYIM"

Öz, "Ben hiç kimseyi gereksiz yere gözaltına almadım. Her zaman delillerden yola çıktım, kimseyle husumetim yok. Ben işimi yapıyorum. İddianame açıklandığı zaman herkes görecek" diye konuştu. "Bazı yayın organları soruşturmayı sulandırmaya çalışsa da ben iddianamenin arkasındayım" diyen Öz, Dink suikastıyla ilgili somut delillere ulaşamadığı için iddianameye eklemediğini belirtti. İddianame açıklanmadan hayatını kaybeden Kuddusi Okkır hakkında da Öz, "Vicdan sahibi insanlarız, bana konuyla ilgili herhangi bir rapor gelmedi" dedi.

"GİZLİ TANIK PKK'LI DEĞİL"

Ergenekon-PKK ilişkisi kapsamında kendisinin verdiği talimatla Şemdin Sakık'tan 27 sayfalık ifade alındığı iddialarını yalanlayan Öz, gizli tanık sayısı konusunda da, soruşturma gizliliğine aykırı olduğu gerekçesiyle bilgi vermedi. Öz, "gizli tanıklar arasında şu an tutuklu olan bir PKK'lının bulunduğu" iddiasını da yalanladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*