Zeki Müren intihar mı etti?

Zeki Müren intihar mı etti?.9269
  • Giriş : 20.04.2009 / 23:39:00
  • Güncelleme : 20.04.2009 / 23:47:25

Ünlü yönetmenden şok açıklama: Filmimde ispat ediyorum.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türk sinemasında birçok filme imza atan sinema yönetmeni Ülkü Erakalın, "Bugünkü filmler hakkında artık konuşturmayın beni. Belden aşağı, edepsizlik" dedi.

İnönü Üniversitesi'nde oynayacağı tiyatro sebebiyle Malatya'ya gelen sinema yönetmeni Ülkü Erakalın, Gazeteciler Cemiyeti'nde, Malatya Kültür ve Turizm Müdürü Derviş Özbay'la birlikte basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Eski filmlerle yeni filmlerin değerlendirmesini yapan Erakalın, "Nerede bizim filmlerimizdeki öz Türkçe. Bugünkü filmler hakkında artık konuşturmayın beni. Belden aşağı, edepsizlik. Türkçesi yok olmuş bir sinema ile karşı karşıyasınız. Bizim filmlerimizde bir eşek lafı dahi utanç vericiydi, küfürdü. Eşşek oğlu eşşek kelimesi bile kullanılsa filmde kullanır mı derdik" ifadelerini kullanldı.

"Fatma Girik, Ediz Hun, Cüneyt Arkın gibi birçok ünlü sanatçıları, kimi düşünüyorsanız, hepsinin hocasıyım ben. Hepsine sinemayı ben öğrettim" diyen Erakalın, çekimi devam eden "Çığlık Çığlığa Sevda" adlı filmi hakkında, Zeki Müren'in ölümüne giden son 10 günü çektiğini ve Ekim ayında gösterime gireceğini söyledi. Erakalın, "Çığlık çığlığa sevda filminde, Zeki Müren, ölüme gitmediğini, o ölümü zirvede tasarladığını iddia ediyorum ve bunu da filmimde ispat ediyorum. Filmde en önemli olan, unutulmaz Zeki Müren'i Ediz Hun'un oynamasıdır. Bilindiği gibi rahmetli Zeki Müren, bütün mal varlığını ve eserleri Türk Eğitim Vakı ile Mehmetçik Vakfı'na bağışlamıştı. Zeki Müren'in müzikleri için Türk Eğitim Vakı ile Mehmetçik Vakfı'ndan izin aldım" şeklinde konuştu.

Bu filmle festivallere katılacağını dile getiren Erakalın, "Belki Antalya, belki Adana Festivali olacak. Belki dış ülkeler olacak. Ekim ayından sonra bütün sinemalarda vizyona girdecek" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*