'Zeki Müren'i Anma Konseri' iptal edildi

'Zeki Müren'i Anma Konseri' iptal edildi.9269
  • Giriş : 28.08.2008 / 15:40:00

Bursa'da, Osmangazi Belediyesince 30 Ağustos Zafer Bayramı akşamı düzenleneceği ilan edilen ''Zeki Müren'i Anma Konseri'' iptal edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bursa'yı Türk sanat müziğinin başkenti yapma hedefiyle yola çıktıklarını, bu çerçevede Zeki Müren'i anma geceleri düzenlediklerini belirtti.
Her yıl eylülün ilk 10 günü içinde düzenledikleri anma gecesinin, bu yıl ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle, Ramazan'dan önceki ilk cumartesi gecesi yapılmasının planlandığını ifade eden Altepe, şöyle konuştu:

''Fakat çok önceden planlanan konser, 30 Ağustos Zafer Bayramı'na denk gelmesi nedeniyle, '30 Ağustos, Zeki Müren'i anma konseriyle gölgelenmek isteniyor' iddiasıyla bazı kesimlerce tepki gördü. '30 Ağustos bu geceyle gölgeleniyorsa biz de iptal edelim' dedik. Halbuki 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı gün içinde coşkuyla kutlayacak, gece de güzel bir konserle Zeki Müren'i anacaktık.''

Altepe, iptal edilen konserin, ileride yapılıp yapılmayacağının henüz belli olmadığını kaydetti.

CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan, yaptığı açıklamada, Büyük Zafer'in kendisini ve sonuçlarını yok etmeye çalışanların, her zaman değişik yollara başvurduğunu, bu saldırıların bazen doğrudan bazen de dolaylı olduğunu dile getirerek, şunları ifade etmişti:

''Kentimizin yetiştirdiği bir değer olan Zeki Müren'in ölüm yıl dönümü tarihi çarpıtılarak, Büyük Zafer'i anma törenleri gölgelenmeye çalışıldı. Ölüm tarihi 24 Eylül olan Zeki Müren'i anma etkinlikleri, 30 Ağustosa kaydırılarak, bu önemli gün gözlerden kaçırılmaktadır. Anma konserini düzenleyen Osmangazi Belediyesi, aynı etkinliği Büyük Zafer'in yıl dönümü anısına dönüştürmeli, Zeki Müren için gerçek tarihinde ayrı bir anma düzenleyerek tüm ulusumuzdan özür dilemelidir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*