Zeki Müren'in hayatı film oldu

Zeki Müren'in hayatı film oldu.9269
  • Giriş : 05.04.2009 / 16:44:00

'Çığlık Çığlığa Bir Sevda' isimli filmde Ediz Hun, Zeki Müren'i oynayacak!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ünlü film yönetmeni Ülkü Erakalın 21 yıl sonra bugün yeniden rejisör koltuğuna oturuyor. Hem de büyük yankı uyandıracak bir sinema filmi için... Bu sinema filminin ilginç ayrıntılarını Günaydın'dan Yüksel Aytuğ yazdı.

'Çığlık Çığlığa Bir Sevda' isimli filmde Ediz Hun, Selma Güneri, Tomris Oğuzalp, Irmak Ünal, Özgür Özberk ve Cenk Sözeri rol alıyorlar. Film ekibi bugün Alanya'da "motor" demeye hazırlanıyor. Film, bir yıldızın doğuşunu, zirveye yükselişini, daha sonra zirveden aşağı yuvarlanmayı hazmedemeyerek, bir ödül töreni sırasında hayata veda edişini anlatıyor.

Filmde ismi anılmasa da, bu büyük yıldızın Sanat Güneşi Zeki Müren olduğu pek aşikar. Ülkü Erakalın'ın yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalıştığı, senaryosu da kendine ait filmde Zeki Müren'i, Yeşilçam'ın yaşayan efsanelerinden Ediz Hun canlandıracak. Tıpkı Sanat Güneşi'nin son yıllarına ev sahipliği yapan Bodrum gibi, filmin tamamı da bir sahil kentinde, Alanya'da çekilecek. Alanya Belediyesi ise çekimler süresince maddi manevi tüm imkanlarını ekip için seferber edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*