Zeki Sezer, derhal 'sınırötesi' istiyor

Zeki Sezer, derhal 'sınırötesi' istiyor.9630
  • Giriş : 29.10.2007 / 15:16:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, ''Tedbir almak için, terör örgütünün beslendiği yer Kuzey Irak ve oraya gitmek gerekiyorsa derhal gidilmeli" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Cumhuriyetin kuruluşunun 84. yıldönümü dolayısıyla, Özel Alpay Tarhan Eğitim Kurumu'nda (ATEK Koleji) düzenlenen kutlama programına katıldı.

Program öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sezer, ''Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın Kuzey Irak'a olası operasyon yönünde İran'da temasları oldu ancak gereken destek alınamadı. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz'' sorusu üzerine, ''Sayın Babacan, bir süredir Orta Doğu gezisindeydi. Ne yazık ki, hiç bir yerden gereken destek alınamadı. En önemlisi ise Irak'tan alınamadı. Diğer ülkelerden de olumlu bir hava gelmediğini gördüm'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 5 Kasım'da ABD'ye gideceğini anımsatan Sezer, ''(ABD'ye gidelim, ondan sonra karar veririz) demek hiç hakça değil. Bu, Türkiye'nin bir zaaf içerisindeymiş gibi olduğunu ortaya koyar. Türkiye'nin de tüm uluslar gibi kendine dönük tedbir alma hakkı vardır. Tedbir almak için, terör örgütünün beslendiği yer Kuzey Irak ve oraya gitmek gerekiyorsa derhal gidilmeli, hatta 5 Kasım beklenmeden derhal gidilmeli'' diye konuştu.

Sezer, bunu yaparken, bölge insanının, Kürk kökenli vatandaşların incitilmemesi gerektiğini de vurgulayarak, ''Dün Ağrı, Van ve Erzurum'daydım. Gördüm ki, Kürt kökenli vatandaşlarımız, terör örgütü PKK'nın kendisini temsil etmediği konusunda kararlılık içinde. Öyleyse, kültürel, inançsal ve kökensel zenginliğimizi ayrılık aracı gibi göstermeye çalışanlara karşı dikkatli olmalı ve birbirimize sarılmalıyız'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious