Zeki Sezer, Erdoğan'a ateş püskürdü!

Zeki Sezer, Erdoğan'a ateş püskürdü!.12452
  • Giriş : 26.08.2008 / 10:46:00
  • Güncelleme : 26.08.2008 / 10:46:46

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Başbakan Erdoğan'a ateş püskürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sezer'in Erdoğan'a sarfettiği sözler kavgada bile söylenmeyecek cinsten..

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde partisine katılımlar nedeniyle düzenlenen törende konuşan Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, Rize'de hidroelektrik santrallara karşı çıkan çevrecileri 'Boş vakitlerini değerlendirenler' diye niteleyen ve 'Ben çevrecinin daniskasıyım' diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi. Zeki Sezer, 'Birçok şeyin daniskası', 'Sahte kabadayıların daniskası' ve 'bölücülerin daniskası' ilan ettiği Başbakan Erdoğan için, “Başbakanların daniskası değil, yüz karası” ifadesini kullandı.

DSP lideri Zeki Sezer, partisiye katılanlar için düzenlenen törene katılmak amacıyla bugün sabah saatlerinde DSP İzmir Milletvekili Harun Öztürk ve DSP Genel Başkan Yardımcısı eski Devlet Bakanı Melda Bayer'la birlikte Muğla'ya geldi. Zeki Sezer ve beraberindekiler, Fethiye'deki törenin ardından saat 12.15'te Marmaris'e geçti. Yaklaşık 200 kişi tarafından karşılanan Sezer, parti binasında düzenlenen törende yaptığı konuşmada AKP Hükümeti ve Başbakan Erdoğan'ı ağır bir dille eleştirdi.

AKP Hükümetinin görev yaptığı 6 yıl içerisinde ekonominin battığını, işsizliğin arttığını, maliyetleri üç kat artmasına rağmen ürünlerini aynı fiyata satan çiftçinin süründüğünü, emeklilerin nefes alamaz hale geldiğini, çalışanların alım gücünün ise giderek azaldığını savundu. Gerçekleri yansıtmadığını belirttiği enflasyon rakamları baz alınarak verilen ücret zamlarının vatandaşın derdine çare olmadığını ileri süren Sezer, “6 yıldır süren bu karanlık tablo, tersine başlangıçla son bulacak. Bu kez DSP, AKP'nin ardından hükümete gelecek ve Türkiye rahat bir nefes alacak. Tüm partiler bir yana AKP bir yana” diye konuştu.

'KABADAYILARIN VE BÖLÜCÜLERİN DANİSKASI'

Sezer, Başbakan Erdoğan'ın Rize'de sarf ettiği ve kamuoyunda büyük bir tartışma yaratan 'çevrecilerin daniskasıyım' sözlerine de tepki gösterdi. Başbakan'a 'Sahte kabadayıların daniskası', 'bölücülerin daniskası' gibi ağır ifadelerle yüklenen Sezer, şunları söyledi:

“Başbakan, demokrasiye ne kadar inandığını gösteriyor. Şimdi de gösteri yapan çevrecilere taktı. Duyarlılık gösteren çevreci gönüllüleri hedef aldı. Onlara saldırıyor, onları 'işsiz güçsüz yapılan her şeyi engelleme girişiminde bulunan insanlar' olarak gösteriyor. Kendisini de 'çevrecilerin daniskası' ilan ediyor. Birçok şeyin daniskası bu Başbakan, çevrecinin daniskası mı bilmiyorum. Densizliğin daniskasını altı yıldır her alanda yapıyor. Rejimi tehdit eden girişimlerin daniskasını yapıyor, örgütlenme özgürlüğünü engellemenin daniskasını yapıyor bu Başbakan. Türkiye'yi yüzlerce yıl öncesinin adımlarını atarken karanlık dönemin bugünkü temsilcilerin daniskası Başbakan. Sahte kabadayılığın da daniskasını yapıyor. Sokaktaki vatandaşı azarlıyor. Başımızda beceriksizliğin daniskası bir hükümet ve başbakan var. Her şeyi bir bir sattılar. Varlıklarımızı sattılar, toprakları sattılar. Rejimi ve sistemi tehdit ediyorlar. İnsanları, 'başörtüsü takan, takmayan, Alevi, Türk, Kürt' şeklinde kutuplara bölüyorlar. Bu anlamda Başbakan ve Hükümeti bölücülüğün daniskasını yapıyor.”

“BAŞBAKANLARIN YÜZ KARASI”

Partililerden yükselen 'Başbakanların yüz karası' sesleri üzerine gülmekten kendini alamayan Sezer, “Yani tam buna uyuyor, yüz karası” dedi. Sezer, özelleştirme sürecine giren Milli Piyango hakkındaki bir soruya ise “Milli Piyango gibi altın yumurtlayan bir tavuk niye satılır anlamış değiliz. Ya yandaşlara ya yabancılara satacaklar yine. İktidar olduğumuzda Milli Piyangoyu geri alacağız. Bu dikkate alınsın” yanıtını verdi.

Daha sonra partinin ilçe örgütüne katılan 50 kişiden 7'sine rozet takıp, partilileriyle basın mensuplarına poz veren Zeki Sezer, Harun Öztürk ve Melda Bayer, Milas'a gitmek üzere Marmaris'ten ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*