Zeki Sezer, TSK'ya övgüler yağdırdı

Zeki Sezer, TSK'ya övgüler yağdırdı.9630
  • Giriş : 23.12.2007 / 05:28:00
  • Güncelleme : 22.12.2007 / 23:20:57

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, ''Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), kendisine bir görev verildiğinde o görevi her zaman başarıyla, layıkıyla yapmıştır'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

DSP Genel Başkanı Sezer, partisinin il başkanlığınca Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Balçova şubesi lokalinde düzenlenen akşam yemeğine katıldı. Gazetecilerin, bugün Irak'ın kuzey kesiminde PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne ait önemli bazı hedeflerin Türk Hava Kuvvetlerine mensup savaş uçakları tarafından vurulmasıyla ilgili sorularını yanıtlayan Sezer, TSK'nın görevlerindeki başarısının sürpriz olmadığını ve TSK'ya güveninin sonsuz olduğunu söyledi. Sezer, ''TSK, kendisine bir görev verildiğinde o görevi her zaman başarıyla, layıkıyla yapmıştır'' dedi.

Hükümetin sınır ötesi operasyon sürecinde ağır davrandığını savunan Sezer, TSK'ya tezkereden 2 ay sonra yetki verilmesini de ''gecikmiş bir karar'' olduğunu söyledi. Sezer, terörün tek çözümünün güvenlik tedbirleri olmadığını, ekonomik, sosyal ve kültürel tedbirlerin ihmal edilmemesi gerektiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious