Zeki Sezer: CHP, DSP'ye fayda getirmez

Zeki Sezer: CHP, DSP'ye fayda getirmez.12111
  • Giriş : 04.05.2009 / 07:08:00
  • Güncelleme : 03.05.2009 / 23:58:13

Sezer, CHP'ye destek vermenin demokratik sola hiçbir zaman fayda getirmeyeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demokratik Sol Parti (DSP) eski Genel Başkanı Zeki Sezer, CHP'ye destek vermenin demokratik sola hiçbir zaman fayda getirmeyeceğini belirterek, "CHP ile işbirliği DSP'nin gelişimini engeller. CHP'yi destekleyenler DSP'nin ilerlemesini istemeyenlerdir." dedi.


Sezer, genel başkanlıktan istifasının ardından dinlemek için memleketi Eskişehir'e geldi. Partisinin il başkanlığını ziyaret eden Sezer, burada, partililer tarafından çiçeklerle karşılandı. Ardından parti binasına giren Sezer, Eskişehir'de geldiğinde sürekli oturduğu koltuğa oturmak istemedi. Ancak, Sezer, partilerin ısrarı üzerine söz konusu koltuğa oturdu.

Sezer'in parti ziyaretine Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ile Tepebaşı ilçe belediye başkanı Ahmet Ataç da eşlik etti.

Sezer, 20 yıldır DSP'de görev yaptığını, şimdi partililere veda için geldiğini ifade ederek, "Genel başkan olarak 4,5 yıldır görev yaptım. 10 yıldır hiç tatil yapmadım. DSP az oy alsın, çok oy alsın bu ülkenin güvencesidir. Bazıları Antalya'ya tatile gider. Ben de 4-5 günlüğüne Eskişehir'e tatile geldim. Gelmişken, partililer ile buluşmak istedim." diye konuştu.

Sezer, genel başkanlık için yeniden aday olmayacağını belirterek, "Aday olmak için ayrılmadım. Aday olmayı düşünmüyorum. Delege olarak bir oyum var. Onu kullanacağım. Çıkan adayların hiç birini beğenmiyorum." şeklinde konuştu.

Sadettin Tantan'ın isminin genel başkanlık gündeme getirilmesini iyi gözle bakmadığını dile getiren Sezer, "Birçok partinin kadroları DSP'den gidenlerden oluşuyor. DSP en iyi kadrolara sahiptir. DSP'liler kendilerine güvensinler. En iyi adayları çıkartırlar. Türkiye'nin DSP'ye ihtiyacı var. Türkiye kutuplaşmaya doğru gidiyor. Daha zor günler Türkiye'yi bekliyor. DSP bu açıdan Türkiye'nin güvencesidir." ifadesini kullandı.

CHP ile sürekli işbirliğini savunan DSP'lilerin, partinin ilerlemesini istemeyenler olduğunu ileri süren Sezer, "CHP ile sürekli işbirliği, DSP'nin gelişimini engeller. CHP yi desteklemekle bu kişiler emellerine ulaşamaz, DSP'nin misyonunu bozamaz." açıklamasını yaptı.

Sezer, şunları söyledi: "Birçok üniversiteden konferans teklifi alıyorum. Ben demokratik solcu olarak öleceğim. Genel başkanlık dışında, partimin emrindeyim. Ne görev verilirse yaparım. Bu sözümden genel başkanlığı kastetmiyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*