Zeki Sezer ezber bozdu!

Zeki Sezer ezber bozdu!.10247
  • Giriş : 19.03.2009 / 15:53:00

Sivas'ın doğusuna geçmemekle suçlanan sol partiler, bugün DSP lideri Sezer ile ezber bozdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demokratik Sol Partisi (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, partisinin Van mitinginde vatandaşlara hitap etti.

Sezer, "Kürt'ümüzü de Türk'ümüzü de bir eşit görüyoruz. Kürt sorununu herkesi bir ve eşit gören DSP çözer, biz çözeriz" dedi.

DSP'nin Van mitinginde Kürt açılımı yaşandı. Parti teşkilatı, genel başkanları Zeki Sezer gelmeden önce anlaştıkları bir müzik grubu ile alanda mini konser verdi. Konserde Kürtçe şarkılar ve türküler söylendi.

Belediye Başkan Adayı Dilek Çetinkaya, sahnede grupla halay çekti. Kürtçe şarkıları seslendiren yerel sanatçı Hadise'nin erovizyonda seslendireceği 'düm tek tek' şarkısını söyledi.

Mitingde konuşan DSP Lideri Zeki Sezer, birkaç hafta önce Van'da miting yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, partilerini liderlerini Van'a gelmediğini hatırlatarak, kendisinin 4 yıl içinde 5. kez Van'a geldiğini ifade etti.

Sezer, Kürt sorunun istismar edildiğini belirterek, Alevi Sünni, Kürt-Türk diye toplumu parçalara ayrılmaya çalışıldığını kaydetti.

Zeki Sezer, "Bu ülkenin güzel insanlarını kökenleri nedeniyle ayırmaya çalışanlar Kürt ve Türk diye ikiye bölmeye çalışanlar bizim yüreğimizi ikiye bölmüş olurlar. Ama biz yüreğimizi ikiye böldürmeyiz. Kürt sorunun herkesi eşit olarak gören DSP çözer, biz çözeriz." dedi.

Türkiye'de Güneydoğu, Doğu Anadolu sömürüsü yapıldığını savunan Sezer, bu sömürünün yanında yatırım ve üretimin unutulduğunu öne sürdü.

Sezer, "Başbakan'a bunu söylediğimizde devlet 21. yüzyılda yatırım yapmaz diyor. Özel sektörde yapmıyor o zaman Van'ı kaderine mi terk edeceğiz. Önümüzdeki dönemde DSP ile Van'ı Güneydoğu'yu ve Doğu Anadolu'yu yatırıma boğacağız" şeklinde konuştu.

Konuşmasında Başbakan'a, hükümete ve CHP lideri Baykal'a yüklenen Sezer, partisinin Van Belediye Başkan Adayı Dilek Çetinkaya'ya destek istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*