Zeki Sezer: Kimsenin gücü yetmez

Zeki Sezer: Kimsenin gücü yetmez.10247
  • Giriş : 05.04.2009 / 15:42:00

DSP lideri Zeki Sezer, "Bu partiyi 'Ecevitsizleştirmeye' hiçbirimizin gücü yetmez" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DSP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Sezer'in başkanlığında Parti Okulu'nda toplandı.

Sezer, toplantının başlangıcında yaptığı konuşmada, seçim sonrasının "muhasebe ve yönetimden hesap sorma" günü olduğunu ifade etti. Seçimde istedikleri ve umdukları başarıyı elde edemediklerini belirten Sezer, PM toplantısında öz eleştiri yapacaklarını ve yapılmayanları tartışacaklarını bildirdi.

DSP Genel Başkanı Sezer, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Son günlerde partiyi 'Ecevitsizleştirmekten' söz edenler var. Şunu çok açık söyleyeyim, bu partiyi 'Ecevitsizleştirmeye' hiçbirimizin gücü yetmez. Ecevit, çok önemli işler yapmış, bir büyük devlet adamı. Partimizin kurucusu. Bu parti onun mirası. Türkiye'ye mirası, bize değil. O mirası korumak ve geliştirmek için Türkiye'ye daha etkin hizmetler verebilmek için DSP'nin, hepimizin, her anlamda üzerimize düşeni yapmamız gerektiğine inanıyorum."

Konuşmasında DSP'li 5 milletvekilinin ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi konusuna da değinen Sezer, söz konusu kişilerin yakın arkadaşı olduğunu belirtti ve bu durumdan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Sezer, söz konusu 5 milletvekilinin durumu ile ilgili bir soruyu yanıtlarken, "Bu benim kişisel kararım değil" ifadesini kullandı.

Bir başka soru üzerine, seçimden sonra Rahşan Ecevit ile görüşemediğini belirten Sezer, Rahşan Hanıma saygı duyduğunu belirterek, "Onunla polemiğe girmeyi aklımdan bile geçirmem" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*