Zeki Sezer: Nefretle kınıyorum

Zeki Sezer: Nefretle kınıyorum.8571
  • Giriş : 04.10.2008 / 16:32:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, ''Terörle mücadele konusunda Türkiye'nin elini kolunu bağlayan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kararlılığını ve gücünü zaafa düşüren milli birlik ve beraberliğimizi tahrip eden anlayış ve yaklaşımlarından bir fayda gelmez.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sezer, yaptığı açıklamada, ''Aktütün Karakolu'na bölücü terör örgütü tarafından yapılan, 15 askerin şehit edildiği saldırıyı nefretle kınadığını'' belirtti.

Şehitlere rahmet, silah arkadaşlarına, ailelerine ve Türk milletine başsağlığı, yaralılara şifalar dileyen Sezer, mesajında şunları kaydetti:

''Bu saldırı, 2002 yılında sıfır noktasına indirilen terör olaylarının, son 6 yılda her geçen gün daha da azgınlaşarak devam etmesinin nedenleri üzerinde ciddiyetle ve sorumlulukla durmayı gerektirmektedir.

Dünyanın hiçbir ülkesinde görülmeyen bir biçimde kendi ülkesinin sınır güvenliğini ve ulusal güvenliğini başka ülkelerin iradesine ve en üst düzeyde muhatap alınarak şımartılan klanların keyfine teslim edenler akan kanlardan sorumludur. Terörü destekleyen, himaye eden, şımartan ve azgınlaştıranların sırtını sıvazlamayı siyasal çıkar ve aymazlık nedeniyle tavizler vermeyi baştan beri marifet sayanların ülkeyi getirdiği nokta ne yazık ki budur.

Terörle mücadele konusunda Türkiye'nin elini kolunu bağlayan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kararlılığını ve gücünü zaafa düşüren milli birlik ve beraberliğimizi tahrip eden anlayış ve yaklaşımlarından bir an önce vazgeçilmelidir. Terörle mücadele konusunda yapılan uluslararası görüşmelerin tümü ve bilhassa istihbarat paylaşımı konusu, bu aşamada ne işe yaramaktadır? Bugüne kadarki yaşanan acı olaylardan da çok net olarak anlaşılmıştır ki, artık bu hükümet Türkiye'yi yönetemiyor. Ülkenin tüm imkanlarını siyasal çıkarları uğruna krize dönüştüren ve ülkenin başına sürekli bela üreten bu hükümetin Türkiye'nin çıkarları için hiçbir şey yapamayacağı anlaşılmıştır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*