Zeki Sezer: Sadece laiklik diyerek solculuk yapılmaz

Zeki Sezer: Sadece laiklik diyerek solculuk yapılmaz.8571
  • Giriş : 15.03.2008 / 15:02:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer: ''Sadece 'laiklik' diyerek, sadece 'Atatürk' diyerek solculuk yapılamaz"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, ''Sadece 'laiklik' diyerek, sadece 'Atatürk' diyerek solculuk yapılamaz. Laikliği korumak için de Atatürk'ümüzü koruyup ona yakışır bir ülke inşa etmek için de ekonomiye, eğitim sorunlarına çözüm bulmamız gerekiyor'' dedi.

Sezer, Adana'nın merkez Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi'nde, traktör römorkunun üzerinden halka hitaben yaptığı konuşmada, ''Türkiye'nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini; işsizlik, açlık ve yoksulluk olduğunu, milletin bu sıkıntılardan bunaldığını ve çocuklarını okula göndermekte bile zorlandığını söyledi.

DSP'nin bu sorunları çözebilecek projeler ürettiğini belirten Sezer, ''bazı siyasetçilerin bu sorunları bir kenara bırakarak, milletin, diniyle, imanıyla, Cumhuriyetin temel değerleriyle uğraştığını'' ifade etti.

Sezer, ''Demokrasi insan için en uygun, yaşanılası bir yönetim şeklidir. Demokrasinin olmazsa olmazı da laikliktir. Sadece 'laiklik' diyerek, sadece 'Atatürk' diyerek solculuk yapılamaz. Laikliği korumak için de Atatürk'ümüzü koruyup ona yakışır bir ülke inşa etmek için de ekonomiye, eğitim sorunlarına çözüm bulmamız gerekiyor'' dedi.

Sezer, DSP'nin, sosyal adaleti gerçekleştirecek yeni bir projeyle halkın karşısında olduğunu ifade ederek, ''İşsiz insan bırakmayacak, bütün gençlerimizin meslek edinmesini sağlayacak projelerle karşınızdayız. Yani sosyal adaleti mutlaka gerçekleştireceğiz'' diye konuştu.

Sorunlara çözüm üretemeyenlerin, söyleyecek sözü olmayanların, başörtüsü, din, iman, kültür üzerinden siyaset yaparak toplumu bölmeye çalıştıklarını öne süren Sezer, şöyle dedi:

''İnsanımızın başörtüsü, türban sorunu yok; sorunu sen yaratıyorsun... İnsanlarımızı, 'başını örten, örtmeyen, Alevi, Sünni, Türk, Kürt, Çerkez' diye bölmeye çalışıyorlar. Bu ülkede insanlarımızı 'Türk, Kürt' diye parçalara bölmeye çalışanlar bilsinler ki bizim yüreğimizi ikiye bölmeye çalışıyorlar. Biz, yüreğimizi ikiye böldürmeyiz.''

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious