Zeki Sezer ve Mustafa Sarıgül DİSK'i ziyaret etti

Zeki Sezer ve Mustafa Sarıgül DİSK'i ziyaret etti.12452
  • Giriş : 02.05.2008 / 00:11:00
  • Güncelleme : 01.05.2008 / 23:45:32

DİSK Genel Merkezi'ni DSP lideri Sezer ile Şişli Belediye Başkanı Sarıgül ziyaret ederek destek verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bayram gününün tedirginliğe dönüştürülmemesini vurgulayan Sezer, vatandaş ve polisin itidalli davranarak bu konuyu da aşacağından bir şüphesinin olmadığını söyledi. İki tarafı da itidalli davranmaya davet eden Sezer, şöyle konuştu: ''Vatandaşın elinde ne silah var ne de biber gazı var. Vatandaşı bu hale getirmenin bir anlamı yok. Bugün aklı selim olan kazanacaktır. Bunu aşmak hepimizin bir görevidir.''

Şişli Belediye Başkanı Sarıgül ise olayların bu hale gelmesinden hükümetin ve muhalefetin karşılıklı sorumluluğunun olduğunu söyledi. Sarıgül, tüm dünyada bayram olarak değerlendirilen işçi bayramının Türkiye'de bu şekilde kutlanmasının üzücü olduğunu söyledi. Sarıgül, 1 Mayıs'ın ülkemizde barış ve huzur içinde ele ele kutlanmasını temenni ettiğini dile getirdi.

Öte yandan İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Hayati Yılmaz, DİSK Genel Merkezi'ne gelerek Genel Başkan Süleyman Çelebi ile bir süre görüştü. Yılmaz ile Çelebi'nin Taksim konusunda görüştükleri öğrenildi. Bunun yanında Şişli Emniyet Müdürlüğü'nün altındaki sokaklarda yaklaşık 500 kişilik bir grup polise taşla saldırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious