Zeki Sezer'den 25 yaşa destek

  • Giriş : 08.10.2006 / 00:00:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Türkiye'deki siyasi ortamın yozlaştığını, gençlerin katılımıyla bunun değişeceğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DSP Gençlik Kolları'nın, Kızılcahamam'da düzenlediği Gençlik Eğitim Semineri'nin kapanışında bir konuşma yapan Zeki Sezer, DSP'nin iktidarda olduğu 2000 yılında çıkartılan yasayla gençlerin siyaset yapmasının önünün açıldığını hatırlatarak, gençlerle birlikte tutucu siyasete meydan okuduklarını kaydeti. Siyasette gençleri dışarda tutmaya çalışanların, kendi düzenlerini devam ettirmek isteyenler olduğunu vurgulayan Sezer, Türkiye'yi bu çağ dışı siyaset anlayışından kurtarmak gerektiğini söyledi. Sezer, bunun da ancak gençliğin siyasete katılımıyla olabileceğini kaydeti.

Eğitimde büyük sıkıntılar yaşandığını dile getiren Zeki Sezer, Türkiye'nin dünyanın en genç nüfusuna sahip olduğunu ama bu gerçlerin en mesleksiz gençler olduğunu ifade etti. Mesleki eğitimin geliştirilmesi gerketiğine işaret eden Sezer, "Gençlerimizin yüzde 70'i düz liselerde okuyor. Avrupa'nın hiçbir yerinde oran bu kadar büyük değil. Hükümet mesleki eğitime, imam hatiplere endekslemiş durumda. Bu da mesleki eğitimin önünü tıkıyor" diye konuştu.

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, laikliğin din karşıtlığı olmadığını, 'inançlara saygılı laiklik' ilkesinin DSP için çok önemli olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious