Zeki Sezer'den Cumhuriyet'e 'geçmiş olsun' ziyareti

Zeki Sezer'den Cumhuriyet'e 'geçmiş olsun' ziyareti.12452
  • Giriş : 01.07.2008 / 20:36:00
  • Güncelleme : 01.07.2008 / 20:10:12

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Türkiye'nin son 6 yıldır, temel kazanımlarından uzaklaştırıldığını savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sezer, Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilciliğine gelerek yöneticilere geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Daha sonra açıklama yapan Sezer, Türkiye'de ilginç olaylar yaşandığını,Türkiye'nin, son 6 yıldır temel kazanımlarından uzaklaştırılacak bazı adımlarla karşı karşıya olduğunu iddia etti. Toplumun, bileyerek ya bilmeyerek ayrıştırılmaya çalışıldığını ileri süren Sezer, ''Korku imparatorluğu kurulmaya çalışılıyor'' dedi.

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında bir yıldır bazı iddiaların ortaya atıldığını ve bazı kişilerin gözaltına alındığını anımsatan Sezer, yapılanların ''hukuk sistemine ve hukuk devletine haksızlık ve bir darbe'' olduğunu savundu.

''İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, ATO Başkanı Sinan Aygün, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ile emekli generaller Hurşit Tolon ve Şener Eruygur'un gözaltına alınmasını 2 gün önce istemesine rağmen bunun bugün gerçekleştirildiğini'' ifade eden Sezer, şöyle devam etti:

''Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Anayasa Mahkemesi'nde sözlü sunum yaparken oluyor bunlar. Kamuoyunun dikkati bilerek bu konuya çekiliyor. Önce Cumhuriyet gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk hoş olmayan şekilde gözaltına alındı. Şimdi de Balbay... Bunların aşılması gerekiyor. Toplumla yargıyı karşı karşıya getirmenin kimseyi yararı yoktur. İktidar, gerçekleştirdiği tahribatı örtmek için bu şeyleri kullanıyorsa, kullanmaması için uyarıyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious