Zeki Sezer'den Deniz Baykal'a muhalefet göndermesi

Zeki Sezer'den Deniz Baykal'a muhalefet göndermesi.9630
  • Giriş : 04.08.2007 / 14:04:00

Zeki Sezer: "Yapılan her şeye kötü demeyen, iyi işe iyi diyen, yanlışa da karşı çıkan bir parti olacağız.'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, farklı bir muhalefet tarzı yürüteceklerini belirterek, "Yapılan her şeye kötü demeyen, iyi işe iyi diyen, yanlışa da karşı çıkan bir parti olacağız.'' dedi.

Zeki Sezer, CHP kontenjanından milletvekili seçilen daha sonra DSP'ye geçen milletvekilleriyle DSP Parti Okulu'nda bir araya geldi. Yeni milletvekillerine ve partililere hitap eden Sezer, CHP'den ayrılmadıklarını işbirliği yaptıklarını kaydederek, "Seçimlerde umduğumuzu bulamadık. Bununla ilgili bilimsel bir araştırma yapacağız. Bu seçimlerden dersler çıkarmalıyız. AK Parti'nin birinciliğini kutluyoruz. DSP olarak sağduyulu kararlı bir muhalefet anlayışı sürdüreceğiz. İzleyeceğimiz yol toplumla işbirliği çerçevesinde devam etmektir'' diye konuştu.

13 milletvekilinin partilerine geri döndüğünü söyleyen Sezer, ''13 milletvekili arkadaşımız CHP'den ayrılarak DSP'ye geri döndü. Mutlu bir toplum için DSP, Türkiye'nin güven partisi olamaya devam edecektir. Merhum Ecevit sağlam parti alt yapısı, felsefe ve örgütsel bir yapı bıraktı. Bu parti felsefesine ve alt yapımıza güveniyoruz.'' şeklinde konuştu.

Sezer, Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda uzlaşmanın aranmasından yana olduklarının da altını çizdi.

DSP'ye şu milletvekilleri geri döndü: Denizli Milletvekili Hasan Erçelebi, İstanbul milletvekilleri Hasan Macit, Hüseyin Mert, Süleyman Yağız, Ahmet Tan, Jale Ağırbaş, İzmir Milletvekilleri Harun Öztürk, Recai Birgün, Ankara milletvekilleri Emrehan Halıcı, Mücahit Pehlivan, Balıkesir Milletvekili Hüseyin Pazarcı, Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli ve Adana Milletvekili Mustafa Vural katıldı.

CHP'den ayrılarak tekrar partilerine dönen milletvekillerinin yemin töreni öncesi tekrar DSP'ye kaydı yapılacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious