Zengin emeklilik için dünyada alınabilecek en iyi 5 hisse

Zengin emeklilik için dünyada alınabilecek en iyi 5 hisse.4872
  • Giriş : 13.09.2007 / 09:52:00

Forbes dergisi zengin emeklilik için Turkcell’i dünyada alınabilecek en iyi beş hisseden biri seçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genel Müdür Ciliv ‘Bu Türkiye için büyük reklam’ dedi

Çalışma hayatımız emeklilik hayallerimizle geçer. Hemen hemen herkesin aklında emekli olup ‘güney’e yerleşmek, evinin bahçesiyle uğraşmak, dünya turuna çıkmak gibi hayealler şekillenir. ABD’li Forbes Dergisi ‘Altın yıllarınız için yurtdışına yatırım yapın’ başlığı altında emekliliğinizin keyfini yaşamak için önerilerde bulundu. Dünyaca ünlü derginin altın yıllar için önerdiği beş hisse arasında Türk şirketi Turkcell de yer aldı. Turkcell’in Genel Müdürü Süreyya Ciliv de Forbes’ın bu önerisini star Gazetesi’ni ziyareti sırasında öğrendi. Forbes’ın Turkcell önerisine çok sevinen Ciliv ‘Türkiye için büyük bir reklam. Yabancılar için çok önemli olan emeklilikte Turkcell’in önerilmesi bizim için büyük bir gurur’ dedi.

SEÇENEKLER ÇOĞALDI

FORBES haberinde büyükbabamız ve büyükannemiz emekli olacağı zaman çok fazla seçme şanslarının olmadığını belirtti. Bugün ise yabancı hisselere yatırım yaparak çok daha rahat ve hayallerin gerçeğe dönüştüğü altın yıllar yaşanabilir. 1985’de toplam 8 milyar dolarlık yaklaşık 50 global yatırım fonu bulunurken bugün ise 800’ün üzerinde global fon bulunuyor. Değerleri 1 trilyon dolardan fazla.

Forbes’ın önerdiği 5 dünya devi

Forbes’In altın yıllar için Türkiye’den Turkcell ile birlikte önerdiği diğer şirketler ise şunlar: İsveçli telekomünikasyon ekipmanları üreticisi Ericsson, İngiliz ilaç firması GlaxoSmithKline, Brezilyalı enerji şirketi Petrobras ve İsviçreli mühendislik şirketi ABB.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious