'Zenginim ama daha yaşlıyım'

  • Giriş : 01.01.2007 / 00:00:00

Yeni yıla dede olarak giren Başbakan Tayyip Erdoğan, bayram namazı çıkışında 'Daha zengin olduğuma inanıyorum' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Herkesin kurban bayramını tebrik eden Erdoğan, Irak'ın devrik lideri Saddam'ın Araplar'a göre bayram olan arife gününde asılmasıyla ilgili bir soru üzerine, bunun kine neden olmamasını temenni etti ve 'Türkiye'nin şu anda Irak, AB sürecine göre çok daha öncelikli sorunu haline gelmiştir' dedi.

Başbakan Erdoğan İstanbul'da evinin yakınındaki Akabe Camii'nde bayram namazını kıldı. Cami çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, 'Vatandaşlarımın spesifik olaylarla meşgul olmaktan çok, ülkemizin birliğine, beraberliğine olacak adımlarda yer almasını özellikle temenni ediyorum' dedi.

AB ÜYESİ ÜLKE OLARAK

Başbakan, Saddam'ın bize göre arife, Araplara göre bayram günü asıldığını söyleyerek, 'Olaya AB üyesi bir ülke olarak baktığımız zaman farklı, insan hakları noktasından baktığımız zaman farklı. İdam kararının bir intikama katkıda bulunması temennisinde bulunamayız. Irak'ın toparlanması noktasında ne gibi adımlar atılabilir; bunu düşünmeye mecburuz. Türkiye'nin şu anda Irak, AB sürecine göre çok daha öncelikli sorunu haline gelmiştir' diye konuştu.

Daha yaşlı ama daha zenginim

İLK defa dede olduğunu söyleyen Erdoğan, 'Bundan dolayı ayrıca mutluyum. Daha zengin olduğuma inanıyorum. Bugüne kadar bana dayı denmesine, amca denmesine alışmıştım. Şimdi artık dede denmesine alışacağım. Bu vesileyle biraz daha yaşlandığımızı anlıyoruz. Vatanımıza, milletimize inşallah faydalı bir torun olmuş olur. Annesine babasına da faydalı olmasını diliyorum; hayırla yad edilecek nesle ayrı bir güç katmış olur inşallah' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious