Zerdari sorumluluk kabul etmedi

Zerdari sorumluluk kabul etmedi.9977
  • Giriş : 03.12.2008 / 10:51:00

Pakistan Devlet Başkanı Asıf Ali Zerdari, Hindistan'ın Mumbai kentinde düzenlenen saldırılardan hükümetinin sorumlu olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CNN'deki "Larry King Live" programına katılan Zerdari, Mumbai'deki saldırılarla ilgili olarak Pakistan devletinin hiçbir şekilde suçlanamayacağını belirterek, yakalanan tek teröristin bir Pakistanlı olduğu yönündeki Hindistan iddialarından şüphe ettiğini ifade etti.

Zerdari, Hintli komandolar tarafından sağ ele geçirilen tek terörist olan Azam Amir Kasav'ın Pakistanlı olduğuna dair Hindistan'ın hiçbir kanıt sunmadığını vurguladı.

"Silahlı kişilerin ve saldırıları planlayanların her kim olurlarsa olsunlar, tüm dünyayı rehin alan devletsiz aktörler olduğunu" ifade eden Zerdari, Hindistan'ın bir Pakistanlı grubun saldırıların arkasında olduğuna ilişkin kanıt sağlaması durumunda İslamabad yönetiminin onlara karşı harekete geçeceğini söyledi.

Hindistan'ın, saldırılarla ilgili olduğunu belirterek Pakistan'da saklanan 20 elebaşının iade edilmesi talebine de değinen Zerdari, Yeni Delhi'nin kanıt sunması durumunda bu kişileri Pakistan mahkemelerine çıkarıp cezalarını vermeye çalışacaklarını da kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*