Zeynep Tokuş'a tazminat davası

Zeynep Tokuş'a tazminat davası.45027
  • Giriş : 13.03.2007 / 00:00:00

Trafik kazasında bir kişinin yaralanmasına yol açtığı gerekçesiyle hakkında tazminat davası açılan Tokuş'un, Buzda Dans'da kazandığı 100 bin YTL ile altın patene ihtiyati tedbir konulması istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şile'de karıştığı trafik kazasında bir kişinin
yaralanmasına yol açtığı gerekçesiyle hakkında tazminat davası açılan oyuncu Zeynep Tokuş'un, nakit varlığına, bir TV kanalındaki yarışmada kazandığı 100 bin YTL ile altın patene ihtiyati tedbir konulması talep edildi.
İstanbul 1. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya, davalı Zeynep Tokuş gelmedi. Duruşmada, davacı Ömer Yılmaz'ın avukatı Zeki Bulgan hazır bulundu.

Kusur oranının tespiti yönünden bilirkişi incelemesi yaptırıldığı ve hazırlanan bilirkişi raporunun dosyaya sunulmuş olduğu anlaşıldı.

Bilirkişi raporunda, Zeynep Tokuş'un 14 Kasım 2003 tarihinde 34 TF 2443 plakalı cipiyle, karşı yönden gelen ve hatalı sollama yapan bir araca çarpmamak
için sağ tarafa direksiyon kırdığı, daha sonra kontrolü kaybederek yine karşı yönden şeridi içinde gelen Ömer Yılmaz yönetimindeki otomobille çarpıştığı anlatıldı.

Kazada Yılmaz'ın yaralandığı, otomobilinde de maddi hasar oluştuğu anlatılan raporda, olayda Tokuş'un şerit tecavüzü nedeniyle tamamen kusurlu olduğu
belirtildi.

İHTİYATİ TEDBİR TALEBİ-

Duruşma sonrası adliye önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ömer Yılmaz'ın avukatı Zeki Bulgan, kazada müvekkilinin ağır yaralandığını, 3 ay yatağa bağlı kaldığını söyledi.
Olay sonrası Zeynep Tokuş'un müvekkiline, 'Ben sanatçıyım. Senin her türlü zararını karşılarım. Şikayette bulunma dediğini' öne süren avukat Bulgan, buna rağmen Tokuş'un müvekkilinin maddi ve manevi zararlarını karşılamadığı gerekçesiyle 6 bini maddi, 2 bini manevi olmak üzere 8 bin YTL tazminat talebiyle dava açtıklarını belirtti. Tokuş'un, ekonomik ve sosyal durumuna ilişkin araştırmalarda, oyuncunun sadece eşinin mal varlığı ile geçindiğinin beyan edildiğini kaydeden avukat Bulgan, 'Tokuş'un, nakitlerine, bir televizyon kanalındaki yarışmadan kazanmış olduğu 100 bin YTL para ödülü ile altın patene tedbir konmasını talep ettik. Çünkü başka türlü davalıdan bu paramızı tahsil etmemiz mümkün değil' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious