Zeytinburnu ve Bakırköy'de sağanak yağış

Zeytinburnu ve Bakırköy'de sağanak yağış.11875
  • Giriş : 05.07.2009 / 16:18:00

İstanbul'da sağanak yağış Zeytinburnu ve Bakırköy'de hayatı durma noktasına getirdi. Yollar gölete dönüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul'un bazı bölgelerinde etkili olan sağnak yağış hayatı olumsuz yönde etkiledi. Yağmur'un etkili olduğu Bakırköy'de Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ni su bastı.

Birçok alt geçit göle dönüştü. Alt geçitlerin altında suyun içinde mahsur kalan otomobil sürücülerinin imdadına itfaiye ekipleri yetişti. Osmaniye mahallesinde ise yağmur nedeniyle çöken bahçe duvarı çevre skinlerini korkuttu

İstanbul'da öğlen saatlerinde aniden bastıran yağmur İstanbulluları yine hazırlıksız yakaladı. Yaklaşık yarım saat süren yağmur Bakırköy ve Zeytinburnu'da hayatı durma noktasına getirdi. Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin alt katını su bastı.

Yağış nedeniyle Osmaniye mahallesinde bir apartamının bahçe duvarı çöktü. Büyük bir görültü ile yerinden bahçe duvarı çevredekileri korkuttu. Başka bir apartamının divarı üzerine çöken bahçe duvarı maddi hasara yolaçtı. Alt geçitlerin altında biriken sulara gömülen çok sayıda araç ise itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Yağmur suyu nedeniyle gölete dönüşen yollar ve ara sokaklar belediye ekipleri tarafından kısa süreliğine trafiğe kapatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*