Zeytinburnu'ndaki patlamaya suç duyurusu

Zeytinburnu'ndaki patlamaya suç duyurusu.23964
  • Giriş : 04.02.2008 / 14:37:00
  • Güncelleme : 04.02.2008 / 14:49:32

Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi üyeleri, Zeytinburnu'ndaki patlaman sorumlu tuttukları yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakırköy Adliyesi'ne gelen yaklaşık 30 avukat, yaptıkları basın açıklamasının ardından şikayet dilekçesini Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'na verdi.

Zeytinburnu'nda Perşembe günü meydana gelen patlamada 23 kişi hayatını kaybetmiş 117 kişi de yaralanmıştı. Olayla ilgili resmi kurumların ve savcılğın açtığı soruşturma sürerken Çağdaş Hukukçular Derneği üyeleri, aralarında İstanbul Valisi Muammer Güler'in de bulunduğu çok sayıda yetkili hakkında suç duyurusunda bulundu. Bakırköy Adliyesi önüne gelen yaklaşık 30 avukat yaptıkları basın açıklamasında, sorumluların ortaya çıkartılıp cezalandırılmasını istedi. ÇHD üyesi avukat Nazan Yaman, olayda sorumluluğu olduğunu düşündükleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, İmar ve İskan Bakanı, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Zeytinburnu Kaymakamı ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın hakkında suçduyurusunda bulunacaklarını belirtti. Avukatlar, basın açıklamasının ardından adliyeye girirek şikayet dilekçesini Bakırköy Cumhuriyet Savcısı'na verdi.

Öte yandan, patlamanın meydana geldiği iş merkezinde enkaz kaldırma çalışmaları ise devam ediyor. Olay yerine getirilen iki iş makinesi enkaz kaldırma ve yıkma işlemi yaparken, polisin çevrede aldığı güvenlik önlemlerinin devam ettiği gözlendi.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious