Zeytinyağı ince belli yapıyor

Zeytinyağı ince belli yapıyor .8834
  • Giriş : 05.07.2007 / 17:45:00

Prof. Dr. Yahya Laleli, "Ayçiçeği yağı insanların belinde yağlanma yapar. Zeytinyağı ile beslenenlerde ise bel yağlanmasını göremezsiniz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Burhaniye'ye bağlı Taylıeli köyünde Prof. Dr. Yahya Laleli tarafından 2000 yılından bu yana üretilen zeytinyağları çeşitli uluslararası yarışmalarda ödüller aldı. Amerika'ya kendi markasıyla zeytinyağı ihraç eden Düzen Laboratuarlar Grubu Başkanı Prof. Dr. Yahya Laleli, "Ayçiçeği yağı insanların belinde yağlanma yapar.

Zeytinyağı ile beslenenlerde ise bel yağlanmasını göremezsiniz" dedi. Taylıeli Köyü'nde Laleli Zeytin ve Zeytinyağı üretim tesisleri kuran Düzen Laboratuarları Grubu Başkanı Prof. Dr. Yahya Laleli, ilk önce mandalina ve portakal aromalı yağlarıyla dikkat çekti. Yurdışında onlarca ödüle layık görülen Prof. Dr. Laleli, sağlıklı zeytinyağı üretmek için hasattan ambalaja kadar tüm süreçlerde çağdaş üretim yöntemlerinin uygulanması gerektiğini söyledi.

ÖMÜR BOYU SAĞLIKLI OLUN

Türkiye'de insanların sağlığı için zeytinyağı tüketiminin desteklenmesi gerektiğini belirten Laleli, "Ayçiçeği Yağı insanların belinde yağlanma yapar. Zeytinyağı ile beslenenlerde bel yağlanmasını göremezsiniz" dedi. Kaliteli ve sağlıklı zeytinyağı üretimin temel kuralının ürünün elle toplanması olduğunu ifade eden Prof. Dr. Laleli, "Eğer sağlığınıza önem veriyor ve yaşam boyu sıkıntı çekmek istemiyorsanız zeytinyağı kullanın" tavsiyesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious