Zeytinyağlı yemekler yarışacak

Zeytinyağlı yemekler yarışacak.14060
  • Giriş : 06.08.2006 / 00:00:00

Edremit mutfağının vazgeçilmezi olan zeytinyağı ile yapılacak olan 2. Zeytinyağlı yemekler yarışması için hazırlıklar sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünyanın en kaliteli zeytinyağlarının üretildiği Balıkesir'in Edremit ilçesinde bu yıl ikinci kez Zeytinyağlı Yemekler Yarışması düzenleniyor. Edremit belediyesi tarafından bu yıl düzenlenecek olan 29. Zeytin Festivali kapsamında yapılacak olan 2. Zeytinyağlı yemekler yarışmasına ilginin büyük olması bekleniyor.

Yörenin en kaliteli zeytinyağlarının kullanılarak yapılacağı yemeklerin, Edremit körfezinin mutfak kültürünü yansıtacağını belirten Edremit belediye Başkanı Yunus Bozbey, "Genelde festivallerde güzellik yarışmaları veya buna benzer magazin ağırlıklı yarışmalar yapılır. Biz Edremit Belediyesi olarak diğer belediyelerden farklı bir etkinlik yapmak istedik. Bu nedenle körfezimizin simgesi olan zeytinyağlarımızla yapılan en güzel yemekleri belirlemek için Zeytinyağlı yemekler yarışması yapma kararını geçen yıl alarak ilkini düzenledik. Bu yıl ikincisini yapacağımız zeytinyağlı yemekler yarışmasının ilkine oranla daha büyük ilgi germesini bekliyoruz.. Zeytinyağı bizim vazgeçilmez mutfak kültürümüz. Bu nedenle de festivalimizde zeytinyağını ön plana çıkartacak bir etkinlik yapıyoruz" dedi.

Yarışmada dereceye giren yemeklerin sahiplerine çeşitli armağanlar verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious