Zico, Chelsea'den korkmuyor

Zico, Chelsea'den korkmuyor.14552
  • Giriş : 08.04.2008 / 10:33:00

Fenerbahçe'yi bu noktaya inancın getirdiğini kaydeden Zico, "Chelsea'den eksiğimiz yok. Onları taraftarlarının saygısını kazanarak yeneceğiz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

‘Önemli işler yaptık’
Chelsea ile Şampiyonlar Ligi’nde tarihi bir maça çıkacak olan Fenerbahçe’de turun geçileceği konusunda büyük bir inanç hakim. Teknik direktör Zico, bunu “Bizi buralara getiren en önemli faktör inanç” sözleriyle açıkladı. Dünyanın saygın haber ajanslarından Associated Press’e konuşan Brezilyalı hoca, şunları söyledi: “Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden üst düzey takımların kadrolarına baktığımızda, bizim onlardan biraz zayıf olduğumuz öne çıkıyor. Ancak bu yıl önemli işler başarıyoruz.”

‘Çalışmadan olmaz’
“Hiçbir başarı, çok çalışmadan kazanılamaz. Chelsea’den eksiğimiz yok. Oyuncularımı bu maça hazırlarken, bizi buralara getiren inanç faktörünü kullanacağım. Roberto Carlos, Alex, Lugano gibi tecrübeli futbolculara sahip olmak, bizim için çok önemli. Onlar bize farklı bir kimlik kazandırıyor. Rövanşta, taraftarlarının da saygısını kazanarak, Chelsea’yi mağlup edeceğiz.” Tecrübeli hoca, akşam saatlerinde de Stamford Bridge Stadı’nda basın mensuplarına bir açıklamada bulundu.

‘Avantaj bizde’
Zico, “Atak futbolumuz bizi buraya getirdi. Bundan sonra da gerektiği gibi oynayacağız. Hakem konusunda da kafamda herhangi bir sorun yok. Eğer siz futbolunuzu oynarsanız hakemi sorun etmeniz gerekmez. Ayrıca Kayseri maçında stattan erken ayrılan Kezman’a da herhangi bir yaptırımım olmayacak, çünkü bana bir saygısızlığı olmadı bugüne kadar. Ama ilk 11’de olup olmayacağını bilmiyorum. İlk maçta elde ettiğimiz galibiyet bizim için büyük avantaj” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious