Zico, ciddi konuştu!

Zico, ciddi konuştu!.7923
  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, "Bazı sporlar ciddiyetsizliği asla kaldırmaz.Büyük takımların başarısı ise ciddiyetle olur" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şampiyonlar Ligi 2. tur ön eleme ilk karşılaşmasında yarın İstanbul'da B 36 Torshavn ile oynanacak maç öncesinde Samandıra Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Zico, "Şampiyonlar Ligi bizim için çok önemli ve beklentilerin çok yüksek olduğu bir kulvar. İlk maçımızın kendi sahamızda olması bizim için iyi bir sonuç almak adına büyük bir avantaj. Bu karşılaşma benim de Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk tecrübem olacak. Başarılı olmak için ciddiyeti hiç elden bırakmadan elimizden gelen her şeyi yapacağız. Rakibimize öncelikle saygı duymalıyız. Çünkü iki taraf da galibiyet için sahaya çıkacak. Ama biz istediğini alan taraf olmak için daha çok mücadele edeceğiz. Bazı sporlar ciddiyetsizliği asla kaldırmaz. Futbol da bunlardan biri. Ciddiye almadığınız takdirde güçlü takımın güçsüz takımı yendiği bir çok örnek bulunuyor. Bu nedenle ciddiyeti elden bırakmayacağız. Basit ya da zor diye bir takım yok. Büyük takımları büyük yapan sergiledikleri ciddiyettir. Torshavn ile ilgili tüm bilgilere sahibiz. Önder Hocamız rakibimizin iki maçını da izledi. Bizler maç saatine kadar bu bilgileri değerlendireceğiz ve en iyi taktiği kullanacağız" diye konuştu.

Zico, ayrıca Hollanda kampı ile ilgili olarak, "Hollanda da güzel bir çalışma dönemi geçirdik. Oyuncularımı yakından tanıma fırsatı buldum. Onlara sergilemelerini istediğim futbolu anlattım ve zannediyorum ki yarından itibaren bunu görmeye başlayacağız. Futbolcuların özellikle sezon başında rahatsızlıkları, performansları ile ilgili çekinceleri olabilir. Özellikle bu durum yeni bir teknik direktör geldiği zaman daha da çoğalabilir. Ancak bunu en kısa sürede aşacağımıza ve formumuzun en üst seviyesine ulaşacağımıza inanıyoruz" dile konuştu.

"ANELKA YARIN İLK 11'DE OLACAK"

Brezilyalı çalıştırıcı, Anelka ile ilgili bir soruya, "Anelka yarınki maçta forma giyecek. Antrenmanlarda ve yaptığımız görüşmelerde Anelka oynamak istediğini söyledi. İdmanlara kendini adapte etmiş bir şekilde çıktı. Bizim amacımız mevcut kadromuzdan maksimum düzeyde yararlanabilmek. Anelka'nın da kalitesi tartışılamayacağına göre Anelka yarınki maçta forma giyecek. Anelka Fenerbahçe'nin futbolcusu ve ben de ondan yararlanmak istiyorum. Geriye kalan tüm soruların muhatabı ben değilim. Bu konular ile ilgili olarak tek muhatap Başkanımız Aziz Yıldırım'dır." diye cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious