Zico, güzel konuştu

Zico, güzel konuştu.7923
  • Giriş : 21.07.2006 / 00:00:00

Arthur Zico, takımının Hollanda kampıyla ilgili Kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kampa geç katıldığı için sadece 2 hazırlık maçında takımın başında yer aldığını kaydeden Zico, "Bu iki maç sayesinde oyuncularımın performansı hakkında fikir edinmiş oldum. Bu hazırlık maçları sayesinde ilerleyen günlerde oyuncularımızdan beklentilerimizi ve bu beklentilerin nasıl olduğunu onlara anlatma olanağı bulacağız. Kampın başından itibaren takımın başında olmamamız daha iyi olurdu. Takımda bazı sorunlar yaşadık ancak bunlar her yerde olabilecek olağan sorunlar. Oyuncularımızın en çok şikayet ettiği şey idman tempomuzun ağır olmasıydı. Ancak bu ağır temponun yararını sezon içinde göreceğiz."
diye konuştu.

Zico, Valencia ile oynanan hazırlık maçı ile ilgili olarak ise, "Valencia maçında Luciano, Rüştü, Appiah ve Tuncay'ın oynamaması onların oyun stilini görememek adına üzücüydü, ancak onların olmaması ile birlikte genç oyuncuları izleme olanağı bulduk. Ancak önemli olan resmi maçlarımız ve orada oyuncularımızın nasıl oynadığı. Umarım tüm futbolcularımızın performansını üst seviyeye çıkartabiliriz. Zaten önemli olan da resmi maçlarda sergilediğimiz performans. Ancak hazırlık maçlarına bakarak yorum yapmak yanlış olur. Her şey çok yeni olduğu için şimdi bir görüş açıklamak gerçekten yanlış olacağından yorumlarımı resmi maçlara saklıyorum" şeklinde konuştu.

Futbolcuların psikolojilerinden anlamanın başarıyı getireceğine inandığını kaydeden Brezilyalı çalıştırıcı, şunları söyledi: "Ben futbolun içinde gelen bir insanım. Doğal olarak futbolcunun ne hissettiğini bilirim ve ne düşündüğünü de anlayabilirim. Çalışma prensiplerimin başında futbolcuya saygı duymak gelir. Çünkü başarı istiyorsanız futbolcu ile işbirliği içinde olmanız gerekir, futbolcu olmadan bir maçı kazanmanız olanaksızdır. En iyi mücadele için futbolcuyu kazanmanız gerekir. Disiplin önemlidir ama eğer onlar ile bir ilişki kuramazsanız disiplin fazla da bir şey ifade etmez. Ben oyuncularıma bir şeyler öğretmekten çok onlara futbolu ve futbolculuklarını hatırlatacağım."

"BİR ÇOK KALİTELİ OYUNCU İLE GÖRÜŞÜLÜYOR"

Transfer çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Zico, "Transferler hakkında bir şey söylemek istemiyorum. Bir çok kaliteli oyuncu ile görüşülüyor. 100. yıla yakışan bir transfer olacağından kimsenin şüphesi olmasın. Yönetim bununla ilgili gerekli her şeyi yapıyor" diye konuştu.


Taraftarın oyunun içinde olması gerektiğini de kaydeden Zico, sözlerini şöyle tamamladı:"Taraftar bizim için çok önemli. Bu takımı taraftarsız düşünemiyorum. Taraftarlarımız başından sonuna kadar maçın içinde olacaklar adeta takımla birlikte mücadele edecek onlar ile birlikte hatta onlardan daha fazla yorulacaklar. Bir an bile durmayacak ve desteklerini her zaman gösterecekler. Futbolcuların mücadele ettiği kadar mücadele eden taraftara da ihtiyacımız var. Onlar bizimle birlikte olduktan sonra çok büyük başarılara imza atabiliriz. Ama önce taraftarımızın inanması ve takımına güvenmesi gerekiyor. Başarı ortada duruyor ve ihtiyacımız olan gidip onu almak" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious