Zico: 2. yarı köşeye sıkıştık

Zico: 2. yarı köşeye sıkıştık.8666
  • Giriş : 28.11.2007 / 01:14:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, 3-0'lık mağlubiyetin ardından yaptığı açıklamada, ilk yarının istedikleri gibi geçtiğini ancak ikinci yarıda köşeye sıkıştıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Avrupa Şampiyonlar Ligi (G) Grubu'nda 3-0 yenildikleri FC Inter karşısında ikinci yarıda rakiplerinin daha üstün oynadığını belirterek, ''İlk yarıda iyiydik, ancak ikinci yarıda rakibimiz bizi köşeye sıkıştırdı ve golleri attı'' dedi.

Zico, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, ilk yarı takımının gayet iyi oynadığını belirterek,

 ''İkinci yarının başında Alex'in iyi bir gol girişimi oldu. İlk golü yedikten sonra sıkıntıya girdik. Rakibimiz bizi köşeye sıkıştırdı, bütün fırsatları değerlendirmeye çalıştı ve 3 gol attı. Bu önemli maçtı, fakat bundan da önemli olan 12 Aralık'ta CSKA Moskova ile kendi sahamızda oynayacağımız maçtır. Bu maçı kazanmalıyız'' diye konuştu.

İlk golü yedikten sonra takımın buna tepki vermediğini kaydeden Brezilyalı teknik adam, şöyle devam etti: ''Maçta golü yeseniz de kontrolü kaybetmemeniz gerekirdi. Normalde gol yese bile buna tepki veren bir takımımız var, ama bugün bunu göremedik. Futbol 45 dakika değil, 90 dakikadır. 90 dakika boyunca aynı şekilde konsantre olmalısınız. Maçın ikinci yarısında FC Inter bizden daha üstündü ve bu da skora yansıdı. Oyuncularım saha şartlarında dengeli duramadı ve çok fazla kaydılar, düştüler. Bu da bizi oyun içinde etkiledi. Deivid ve Vederson gibi oyuncuların da bazı dönemlerde oyundan düşmesi de yükü diğer oyuncuların üzerine bindirdi.''

''10 KİŞİYKEN GOLÜ YEMEK BENİ ÜZDÜ''

 Zico, Semih'in sakatlanarak oyundan çıktığı bölümde 10 kişiyken 2. golü yediklerini kaydederek, ''10 kişiyken golü yemek beni oyun içinde en çok üzen olaydı'' dedi. Semih'in sakatlandığı pozisyonda devam edip, edemeyeceğini bilemediklerini ifade eden Brezilyalı çalıştırıcı, ''Semih'in çıkıp çıkmayacağına geç karar verildiği için 10 kişi olduğumuz anda bir gol yedik. Oyuncularımıza her an hazır olmamız gerektiğini söylüyoruz, ama böyle 10 kişiyken golü yemek bizi üzdü. Kazım girmek için hazırdı. Yapmamız gereken sadece Semih devam edecek mi etmeyecek mi ona karar vermekti. Semih'in çıkıp çıkmayacağı belli olsaydı, Kazım girerdi'' diye konuştu. Zico, Semih'in doktor kontrolünde olduğunu, durumunun daha sonra netlik kazanacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious