Zico Alex'i neden oynatmadı?

Zico Alex'i neden oynatmadı?.7792
  • Giriş : 02.03.2007 / 00:00:00

Zico, Alex'in Ankara'ya neden getirilmediğini anlattı, Özdemir'den Polat'a tepki geldi. İşte maç sonu açıklamalar...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Nihat Özdemir, Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat'ın açıklamalarının ortamı gerdiğini iddia etti.

Özdemir, Fenerbahçe olarak puan farkıyla ilgili beyan vermemeye dikkat ettiklerini belirterek, şöyle konuştu:

''Adnan Polat, bizimle uğraşmayı bırakıp, kendi takımıyla uğraşsın. Taraftarı gererek bir yere varamayız. Bazı kesimler, taraftar, yönetim ve futbolcular arasında gerginlik yaratmaya çalışıyor. Fenerbahçe'nin en büyük gücü taraftarıdır. Arayı bozmaya çalışanlara en güzel cevabı taraftarımız verir.''

Zico çok mutlu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, futbolcularının oyunun başından sonuna kadar tur hedefini bilerek oynadığını ve yarı finale yükseldiklerini söyledi

Ankara'ya tur atlamak için geldiklerini dile getiren Zico, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Saha kötü olmasına rağmen iyi mücadele ettik. Hangi kadroyu oyuna sürersek, sürelim eleştiriliyoruz. Eleştiriden daha önemli olan zorluklara karşı mücadele etmek. Oyuncularıma güveniyorum. Bu eleştiriler nedeniyle kendimi üzmüyorum. Kendimi işime veriyorum. Her yazılanlara teker teker cevap vermek gerekirse benim silahı başıma dayayıp bu dünyadan gitmem gerekir.''

Alex'in sakatlığı nedeniyle Ankara'ya getirilmediğini anlatan Brezilyalı teknik adam, ''Alex çalışmalara devam ediyor. Kendini biraz daha güvende hissetmesi için Ankara'ya getirmedik. Onu Pazar günü yapılacak maç için düşündük. Alex buraya tamamen güvenlik amacıyla getirilmedi'' diye konuştu.

Gençlerbirliği karşısında bazı as futbolcuları oynatmayarak, onlara ceza vermediğine dikkat çeken Zico, ''Ben kimseye gözdağı ya da ceza vermedim. Benim 11 tane değil, 23-24 tane futbolcum var. Hepsine ayrı ayrı güveniyorum, dikkatimi veriyorum. Kupada şans bulanlar turu getirdiğine göre onlar da kaliteli futbolcu. Sezon başında 3 hedefle yola çıktık, birinden elendik ancak diğer ikisinde yola devam ediyoruz'' ifadelerini kullandı.

Brezilyalı teknik adam, bir soru üzerine, Appiah'ın kendisine gelerek oynadığı alanla ilgili bir şikayet iletmediğini belirtti ve ''Appiah ile aramda oynadığı yerle ilgili bir konuşma geçmedi. Benim futbolcularım nerede oynamalarını istedimse orada en iyi şekilde görevlerini yerine getirmişlerdir'' yorumunu yaptı.

Volkan'ın aldığı tepkilere de değinen Zico, şunları söyledi:

''Volkan, son zamanlarda yediği gollerin değil, geçmişte yaptığı hataların bedelini ödüyor. Kayseri Erciyesspor maçında ve milli takımda hatalı goller yedi. Son yediği hatalı golde belki topa uçsa da yakalayamayacaktı ama yine de hamle yapsa bu kadar eleştirilmezdi. Volkan, buralara tesadüfen gelmedi. Kendini ispatlamış kaliteli bir kaleci. 1-2 tane hata yaptığı için onu buruşturup atamazsınız. Böyle yetenekler kolay harcanmaz.''

BAKKAL: ''TURU HAK ETMEDİK''

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal ise turu atlamak için sahaya çıktıklarını ancak bunu başaramadıklarını kaydetti.

Bakkal, iki takımın da sahada vasatı aşamayan bir Futbol sergilediğini ifade ederek, ''Özellikle ilk yarıda oynadığımız Futbol bize hiç yakışmadı. Beklemediğimiz bir anda gol yedik. Bugün yarı finali hak edecek bir oyun ortaya koyamadık'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious