Zico: Beraberlik güzel sonuç

Zico: Beraberlik güzel sonuç.8666
  • Giriş : 24.10.2007 / 09:30:00

Fenerbahçe teknik direktörü Zico, PSV Eindhoven karşısında iyi mücadele ettiklerini ve deplasmanda alınan beraberliğini güzel sonuç olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Zico, PSV ile 0-0 berabere kaldıkları mücadeleden sonra yaptığı açıklamada, maçın geneline bakıldığında kimi pozisyonlarda gole yakın olan takımın Fenerbahçe olduğunu ifade etti.

Takımın oyununu olumlu bulduğunu belirten Brezilyalı teknik adam, "rakibin ataklarını ve kaliteli oyuncularını etkisiz duruma getirdik. Markajı iyi yaptık, savunmayı iyi yaptık. Rakibin net gol olur diyeceğimiz pozisyonu yok" dedi.

Gruptan çıkma şanslarının yüksek olduğunu ifade eden Zico, "futbolda eğer kendinize bağımlıysanız bu iyidir. Şu ana kadarki düzeyimizi evimizdeki maçlarda sürdürürsek, gruptan çıkma şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Zico, maçın İngiliz hakemi Howard Webb'in kimi kararlarında kriterinin olmadığını ifade ederek, "Deivid'in pozisyonunda kırmızı kart verdi. Diğer tarafta aynı faule maruz kalan Deniz'in pozisyonunda belki bir sarı kart verilebilirdi. Seyircinin de baskısı vardı. Hakemin kimi kararlarında tribünler sanki başka bir maçı izliyormuş gibi tepkiler veriyordu" dedi.

Önder Turacı'nın yerine defansın sağında görev verdiği Gökhan Gönül ortaya koyduğu iyi performansa şaşırmadığını belirten Zico, "bu potansiyeli olduğuna inandım ve beni yanıltmadı, utandırmadı ve güzel bir mücadele ortaya koydu" yorumunu yaptı.

Koeman: "Fenerbahçe savunmada çok iyiydi"

PSV Eindhoven teknik direktörü Ronald Koeman, Fenerbahçe'nin savunmada iyi bir performans ortaya koyduğunu söyledi.

Sarı-lacivertli ekip karşısında dönem dönem iyi oynayarak birkaç önemli şanstan yararlanamadıklarını ifade eden Koeman, "çok zor bir maçtı. Elimizden geldiği kadar çalıştık ama fazlasını yapamadık. Fenerbahçe sahasında daha iyi oynayacak. Orada daha sakin olmamız gerekiyor" diye konuştu.

Fenerbahçe ve PSV'nin yanı sıra Inter ve CSKA Moskova'nın da yer aldığı G Grubu'nun çok zorlu olduğunu belirten Koeman, gruptan çıkmak konusunda hala umudunun olduğunu vurguladı.

Koeman, Fenerbahçe'de Lugano ve Deivid gibi iki etkili isminin cezalı duruma düşmesiyle İstanbul'daki maçta şansların eşit olduğunu sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious