Zico: Bir maç daha var

Zico: Bir maç daha var.10909
  • Giriş : 12.04.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, kupada bir karşılaşma daha olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zico, "180 dakikalık maçın ilk yarısını rakibimiz kazandı. İkinci yarıyı kendi sahamızda oynayacağız" dedi.

Arthur Zico, derbi maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, "180 dakikalık bir maçın ilk yarısını oynadık. Bizim iyi olduğumuz anda yediğimiz golle maçın ilk yarısında rakibimiz kazandı. İkinci yarıyı kendi sahamızda oynayacağız. Derbi maçlarda ufacık bir şans dahi olsa iki takım da büyük olduğu için değerlendirirler. Bugün de Beşiktaş yakaladığı şansı iyi değerlendirdi" diye konuştu.

İyi mücadele ettiklerini vurgulayan Brezilyalı çalıştırıcı, şöyle devam etti:

"İlk dakikadan son dakikaya kadar takımım mücadele etti. Fırsatları değerlendirseydik farklı olabilirdi. Şimdi gözümüzü ikinci maça çevireceğiz. Önümüzdeki iki maç için burada aldığımız sonuç beni rahatsız etmiyor. Kupanın ilk yarısında rakibimiz 1-0 önde, ama finale çıkacak takımı kendi evimizde oynayacağımız maç belirleyecek."

Zico, Appiah, Alex ve Kezman'ın oynatmamasıyla ilgili bir soru üzerine, "Appiah sakattı, Alex ve Kezman'ın oynamaması ise benim tercihim" yanıtını verdi.

Zico, Tümer'in taraftar baskısı nedeniyle ilk başlarda biraz hatalar yaptığını kaydederek, "Tümer Türkiye'nin büyük bir takımındın diğer büyük bir takımına transfer oldu. Bu herhangi bir insan için kolay değildir. Bu onun kalitesini büyüklüğünü ortaya koyar. Tümer ilk maçta da oynamıştı, bu maçta siyah-beyazlı taraftarın önünde oynadığı için bunun baskısını biraz hissetti ve maçın başlarında biraz hatalar yaptı. Daha sonra daha iyi oynadı. Tümer gibi milli takımda oynayan tecrübeli oyucuları çok fazla motive etmenize gerek yoktur. Tümer büyük bir oyuncudur ve genel olarak bugün güzel bir oyun ortaya koydu" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious