Zico Brezilya Federasyonu'na çok kızgın!

Zico Brezilya Federasyonu'na çok kızgın!.14393
  • Giriş : 26.06.2007 / 23:19:00

Fenerbahçe'nin teknik direktörü Zico, 1998'deki Dünya Kupası'nda Brezilya Milli Takımı'nın teknik koordinatörü olmaktan dolayı pişman olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Brezilya televizyonu SporTV'de yayınlanan demecinde Zico, Brezilya Futbol Federasyonu'nun yöneticilerini ''güvenilmezlikle'' suçlarken, Brezilya'nın finalde Fransa'ya 3-0 yenilmesinin polemiklerinin halen devam ettiğini kaydetti.

Final maçı öncesinde ani bir rahatsızlıktan dolayı hastaneye kaldırılan Ronaldo'nun normalde finalde oynamaması gerektiğini kaydeden Zico, ''Milli Takım doktoru, Ronaldo'nun oynamasını yasaklamak zorundaydı. Ama suç aynı zamanda Brezilya Futbol Federasyonu'nun, çünkü karar verecek kimse yoktu. Bu teknik bir sorun değildi. doktor karar vermeliydi'' dedi.

Herşeye rağmen doktorla görüştükten sonra teknik heyet olarak Ronaldo'nun oynamamasına karar verdiklerini anlatan Brezilyalı teknik adam, ''Fakat 3 saat sonra Ronaldo soyunma odasına gelerek oynamaya hazır olduğunu söyledi. Doktor,teknik direktör Zagallo dahi Ronaldo'ya iyi olup olmadığını sordu. O iyiyim deyince de oynadı'' şeklinde konuştu.

Zico, televizyondaki açıklamalarında ayrıca Romario'nun 1998 Dünya Kupası kadrosuna alınmamasında kendisinin bağının bulunmadığını belirterek, bu olayda da federasyonu sorumlu tuttu.

Zico açıklamalarında Brezilya Futbol Federasyonu (CBF) başkanının Ricardo Teixeira olmaya devam ettiği sürece asla Brezilya Milli Takımı'nda görev almayacağını da açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious