Zico bu sözlere çok kızacak

  • Giriş : 17.04.2007 / 00:00:00

'Hangi sistemle oynadığımızı bazen biz bile bilmiyoruz. Ama fazla üzülmemeliyiz, aslında sevinmeliyiz. Hâlâ 4 puanla lidersek, bu inanılmaz bir olay.'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

‘Forvetteki oyunculara fazla top gelmediği, fazla pas atılmadığı bir gerçek. Bunun nedenini de hocamız Zico biliyordur. Aslında ona sormak gerekir.’ ‘Belki bu sezon bu şekilde devam edip şampiyon olabiliriz ama yeni sezonda Avrupa’da başarılı olmamız için kesinlikle radikal değişiklikler yapılmalı.’

‘Atak Futbol oynamıyoruz’

0-0'lık Vestel maçı sonrası diğer takım arkadaşlarıyla birlikte eleştiri oklarının hedefi olan Mateja Kezman, takımda bir çok şeyin doğru gitmediğini söyledi. Kezman, "Sezon başından beri atak Futbol oynamıyoruz. Saldırmıyoruz ki gol veya goller atalım. Pres de yapmıyoruz organize de olamıyoruz. Yani hangi sistemle oynadığımızı bazen biz bile bilmiyoruz. Ama fazla üzülmemeliyiz, aslında sevinmeliyiz. Çünkü bu olumsuzluklara rağmen hâlâ 4 puanla lidersek, bu inanılmaz bir olay" dedi.

‘Kritik anlarda çıkıyorum’

Hayal kırıklığına uğradığını dile getiren Sırp golcü, "Ben yıldız bir oyuncuyum. Bu yüzden oyundan alındığımda tepki gösteriyorum. Kim oyundan çıkarken tepki göstermez ki. Zaten maçın da en kritik dönemlerinde sahadan çıkıyorum. Chelsea ve Atletico Madrid'de forma giydim ama burada mücadele ettiğim kadar, burada savaştığım kadar, burada koştuğum kadar hiç bir kulüpte koşmadım. Herkes görüyor... Mücadelemi veriyorum ama olmayınca olmuyor. Daha ne yapabilirim ki" diyerek isyan etti.

‘Açık konuşuyorum...’

Takım olarak ileri uçta sorunlar yaşadıklarını üstüne basarak vurgulayan Kezman, sözlerini şöyle tamamladı: "Gol pozisyonu bulup, bunları değerlendiremiyorsak tamam. Penaltı kazanıp, atamıyorsak tamam ancak forvetteki oyunculara fazla top gelmediği, fazla pas atılmadığı da bir gerçek. Bunun nedenini de hocamız Zico biliyordur. Aslında ona sormak gerekir. Açık konuşuyorum; belki bu sezon bu şekilde devam edip şampiyon olabiliriz ama yeni sezonda Avrupa'da başarılı olmamız için kesinlikle radikal değişiklikler yapılmalı."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious