Zico: Çok önemli bir galibiyet aldık

Zico: Çok önemli bir galibiyet aldık.10540
  • Giriş : 22.12.2007 / 22:49:00

Brezilyalı teknik adam Zico, Trabzonspor galibiyeti sonrası rahat konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Trabzonspor karşısında çok önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında karşılaşmayı değerlendiren Brezilyalı teknik adam, iki takım adına da üst düzey bir mücadele ortaya konulduğunu ifade ederek, ''Çok önemli bir galibiyet aldık. Maça çok iyi girdik. Çok fazla fırsatlar yakaladık. Genel olarak rakibimizden daha fazla gol pozisyonu yarattık. İki taraf adına da olumlu geçen anlar vardı. Orta alanda çok fazla mücadele oldu. Şu an itibarıyla rakibimizin (Galatasaray) bir maçı olsa da lideriz. Hedeflerimize baktığımızda hala ayaktayız, yolumuza devam ediyoruz'' diye konuştu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın takımına ilk yarıdaki durumu için 10 üzerinden 7,5'tan 8 verdiği hatırlatılarak, kendisinin takımına kaç puan vereceği sorusuna Zico, ''Ben takımıma not vermiyor onları tebrik ediyorum. Kazandılar, bu da yeterli zaten'' dedi.

''Maçta puan yitirilseydi, cezalı oyuncularınıza (Edu ve Lugano) tepkiniz ne olurdu?'' sorusuna ise Zico, ''Onların yerine oynayan Önder ve Yasin onlar kadar iyiydiler. Kaybetseydik ya da berabere kalsaydık herhangi bir tepkim olmazdı'' yanıtını verdi.

''KADROMU YETERLİ BULUYORUM''

Brezilyalı çalıştırıcı, sezonun ikinci yarısı için transfer yapıp yapmayacakları sorusunu, ''Kadromu yeterli buluyorum'' şeklinde yanıtladı.

Kadrosundaki bütün oyunculardan memnun olduğunu ifade eden Zico, ''Yabancı sayımız ve oynatabileceğimiz oyuncu sayısı belli, hepsinden memnunum. Herhangi bir oyuncumuz bizden ayrılmazsa kadromuz tam demektir. Kadromu yeterli buluyorum'' dedi.

Appiah'ın rahatsızlığı ve Tümer'in askerlik durumu dikkate alındığında bunun planlarını bozup bozmadığı sorusuna da Fenerbahçe teknik direktörü şöyle yanıt verdi:''Gelişecek olaylar üzerine biz de girişimde bulunuruz. Şu andaki duruma baktığımızda Deniz'in durumu sıkıntı yaratmayacak, iyileşiyor. Appiah konusu tamamen sağlık ekibimizle ilgili. Elimdeki oyuncularla çalışırım. Sağlık ekibi ne zaman dönmesini uygun görürse o andan itibaren kadroda olur. Tümer'in durumu kişisel ve yönetimle alakalı bir konu. Takımla ilgili sıkıntı olmaktan çıktı, askerlik konusu. Konular hakkında kesin bir yargıya vardığımızda hamlelerimizi düşünürüz. Ekibimiz 26-27 kişilik. Bir kişi çıkarsa her oyuncuya ihtiyacınız olduğu için yerini doldurmak zorundasınız. Kesin bir karar olduğu zaman ondan sonra biz de eksiklerimizi gidermeye çalışırız.''

Zico, Alex'in antrenmanda ayağında hafif bir sorun yaşadığını bugün de ağır sahada bu sakatlığının nüksettiğini bildirdi.

Brezilyalı teknik adam, Semih ile ilgili bir soru üzerine, golcü futbolcunun mevcut performansını devam ettirmesi durumunda, Avrupa Şampiyonası'nda Milli Takım kadrosunda olmasının çok doğal olacağını ifade etti.

Kezman ile Semih arasında tatlı bir rekabetin yaşandığını belirten Zico, ''Kezman'ın yapması gereken, daha önce yedek beklerken Semih'in yaptığının aynısı. Şans bulduğunda da en iyi şekilde değerlendirecektir'' dedi.

''KENDİMLE İLGİLİ KONUŞMAK İÇİN ÇOK ERKEN''

Zico, sezon sonunda sözleşmesinin sona ereceği hatırlatılarak kendi durumuyla ilgili soru üzerine şunları kaydetti:''Şu anda bu konu hakkında konuşmak çok erken. Yapacağımız şeyler var. Fenerbahçe'de kontratımın sonuna kadar devam etmek istiyorum. Bunu daha önce de söyledim. Hayatta alacağınız kararlar hakkında bu kadar aceleci davranamazsınız, daha yaşayacağınız şeyler varken hızlı davranamazsınız. Aynı şevkim ve hırsımla devam ediyorum.''

''BİZ DE KOLAYA ALINACAK BİR EKİP DEĞİLİZ''

Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri Sevilla için sadece iyi şeyler söylenebileceğini ifade eden Zico, ''Belki yıldız oyuncuları yok ama çok uzun süredir birbirleriyle oynadıkları içi gayet olumlu görüntü veriyorlar. Barcelona, Milan, Inter değiller ama Avrupa futbolunda oturmuş en iyi ekiplerden birisi. Zor olacak. Bize olduğu kadar onlara da zor olacak. Biz de hafife alacak bir ekip değiliz'' şeklinde konuştu.

Zico, ligin ikinci yarısı için çalışmalara 30 Aralık Pazar gününden itibaren başlayacaklarını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious