Zico: "Düşersek başarının anlamı kalmaz"

Zico:
  • Giriş : 07.03.2008 / 09:31:00

Fenerbahçe teknik direktörü Zico, Şampiyonlar Ligi'nde elde ettikleri çeyrek final başarısı için, ''buralara kadar gelip geriye düşersek, bu başarının bir anlamı kalmaz. Her zaman en yükseği hedeflemeyiliz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zico, Samandıra'daki tesislerde antrenmandan sonra gazetecilerin kendisine yaptığı sürpriz doğum günü kutlamasının ardından soruları yanıtladı.

Takımına güvendiğini ifade eden Zico, özellikle Şampiyonlar Ligi grubundaki ilk maçlarda ortaya koydukları performansla, bu isteği ve hevesinin daha da arttığını vurguladı.

Grup maçlarından önce 'gereksiz terslikler yaşamazsak bu hedefimize ulaşabiliriz' dediğini hatırlatan Zico şunları söyledi:

"Elbette şu anda, bizim için önemli olan buraya gelmek, ama burada kalmak çok daha önemli. Bundan sonra bizim göstereceklerimiz de çok önemli. Buraya kadar gelmek zor, ama burada kalmak daha da zor.

"Aynı ciddiyetimizi, mücadelemizi, isteğimizi, çalışmamızı sürdürmeliyiz. Bunu sürdürdüğümüz sürece daha ilerileri hedefleriz ve gideriz. Bu noktalara gelip, tutunamayıp düşmenizin hiçbir anlamı yoktur. Önemli olan, geldiyseniz, burada kalabilmektir."

Zico, Sevilla maçından sonra yaptığı bir açıklama hatırlatılarak yöneltilen "final çok mu büyük hayal?" şeklindeki soruya verdiği yanıtta, henüz finali göremediklerini, yaklaştıkları zaman düşüneceklerini ifade etti.

"Elbette ki azla yetinen bir insan değilim. Takım olarak da bunu hedefliyoruz. Her zaman en üstü amaçlıyoruz, ama ayaklarınız yere basmak zorunda. Eğer basmazsa, her an yere düşme tehlikesiyle karşı karşıyasınız.

"Finale gelmek için dört maç daha var. Daha önümüzde bu kadar maç varken, daha final gözükmüyorken, şu anda 'hedefimiz finaldir, şunu yapacağız' diyemeyiz. Elbette en yükseği hedefliyoruz, fakat şu anda ayaklarımız yerde. Gelecek rakibimizle yapacağımız iki maç var. Gerçekleştirmek için önce hayal etmeniz gerekir.

"Biz de hayal ediyoruz, amaçlıyoruz, ama ayaklarımız yere basıyor. Ciddi bir şekilde çalışıyoruz. Yapmamız gereken, çeyrek finaldeki iki maçı düşünmek. Yaklaştığımızda da finale düşünürüz."

Brezilyalı teknik adam, Avrupa dönüşü Vestel maçında performans düşüklüğü olabileceği endişesi yaşayıp yaşamadığı sorusuna, "benim kafama takılan maç değil, daha çok oyuncularım, çünkü 120 dakika mücadele ettiler" yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious