Zico hakemlere çattı

Zico hakemlere çattı .14393
  • Giriş : 25.08.2007 / 23:11:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico hakemlerin kriteri olmadığını iddia etti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, maç sonrası yaptığı açıklamada, Sivasspor karşısında defansta etkili ve dikkatli olduğunu, maç boyunca mücadeleyi hiç bırakmadığını söyledi.

Brezilyalı teknik adam adam ayrıca hakemlerin kart konusunda belli bir kriter içinde olmadıklarını söyledi. Zico, ''Ben sadece bu akşamki hakemi kastetmiyorum. Malesef dünyanın her yerinde belli bir kriter yok. Hakemler ayn pozisyonlarda deiğişik kartlar gösterebiliyor. Mesela bu akşam arkadan ve yandan müdahalelerde bize verilen kartlar rakibe gösterilmedi. Selçuk elle oynadı kartı gördü. Ama rakip oyuncular iki kez elle oynadı kart yok. Türkiye'de olduğumuz için bunları konuşuyorum. Hakemler belli bir kriter içinde olmalı'' diye konuştu.

''FATİH TEKKE'Yİ HİÇ TANIMIYORUM''

Bu arada Zico, Fatih Tekke'nin Fenerbahçe'ye gelmesi an meselesi, bu konuda ne düşünüyorsunuz? sorusuna, ''Ben her zaman dürüs oldum. Yine dürüstce cevap vereceğim. Fatih Tekke'yi hiç seyretmedim ve kendisi ilede hiç konuşmadım. Bana çevremdeki insanların, tercümanım Samet'in verdiği bilgilerden iyi bir futbolcu olduğunu öğrendim. Kendisi takmımıza gelirse ondan faydalanacağız'' yanıtını verdi.

''KEZMAN GÖREVİNİ YAPTI''

Kezman'n çok gol kaçırdığı yönündeki yorumlara ise Zico, ''Kezman bugün çok çalıştı. Sahanın her yerinde hareketliydi. Pozisyonlara girdi ama atamadı. Bugün olmasa başka bir maçta atar. Zaten golümüzde de büyük katkısı var'' dedi.

Brezilyalı teknik adam, Anderlecht ile oynanacak olan Şampiyonlar Ligi 3. tur rövanş maçında da takımına güvendiğini ve sahadan galibiyetle ayrılacaklarına inandığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious