Zico: Haklı bir galibiyet aldık

Zico: Haklı bir galibiyet aldık.7923
  • Giriş : 08.11.2006 / 00:00:00

Sivasspor'u mağlup eden Fenerbahçe'nin Teknik Direktörü Zico, üstün bir oyun ile haklı bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fortis Türkiye Kupası (C) Grubu maçında Sivasspor bugün Fenerbahçe'yi konuk etti. 4 Eylül Stadı'nda oynanan ve Fenerbahçe'nin yedek ve PAF takım ağırlıklı çıktığı maç, konuk ekibin 4-0'lık üstünlüğü ile sona erdi. Maç sonrası bir değerlendirme yapan sarı laciverli takımın teknik patronu Zico, futbolcularının ortaya koyduğu oyundan çok memnun olduğunu ve haklı bir galibiyet aldıklarını söyledi. Sivasspor'un ataklarını başarıyla önleyen kaleci Serdar'ı da öven Zico şunları söyledi: "Buraya 3 puan için geldik. Takımım maçın ilk saniyesinden son saniyesine kadar çok güzel bir mücadele sergiledi. Çok sayıda gol pozisyonuna girdik ve bunların 4 tanesinden yararlandık. Rakip Sivasspor'un da pozisyonları oldu. Fakat kalecimiz Serdar bugün çok güzel bir performans göstererek gole müsaade etmedi. Gruptaki liderliğimiz ve bir üst tura çıkma anlamında hakkettiğimiz bir galibiyet aldık." şeklinde konuştu.

Kendileri için kupa maçının önemli olmadığını belirten Sivasspor'un çiçeği burnunda teknik direktörü Bülent Uygun da bireysel hatalar nedeniyle yenen gollerle mağlup olduklarını söyledi. Uygun, "Sivasspor olarak iyi Futbol oynamaya çalıştık. Çok pas yaptık, fakat istemediğimiz bireysel hatalardan sonra yediğimiz gollerle moralimiz bozuldu. Bugün alacağımız herhangi bir galibiyet ya da beraberlik bizim için moral olacaktı. Kupa maçının bizim için fazla bir önemi yok. Takım olarak lig maçlarına daha çok önem veriyoruz." diye konuştu. Teknik direktör olarak yapacağı yeniliklerin sorulması üzerine ise Uygun, bundan sonra taraftarın mücadele eden ve savaşan bir takım izleyeceğini ifade etti.

Uygun, "Ben futbolculuk hayatımda da verilen görevi en iyi şekilde yapmış bir adamım. Özgürce kendi yeteneklerimi de sergilemiş bir oyuncuydum. Benim teknik direktörlüğümde de bu böyle olacak. Yenildiğim maçta bile takdir edilecek, mücadeleci, savaşan, gol pozisyonu üreten bir takım olacağız." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious