Zico: 'Henüz şampiyon değiliz'

Zico: 'Henüz şampiyon değiliz'.9855
  • Giriş : 08.05.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe teknik direktörü Zico, henüz kendilerini şampiyon ilan etmediklerini, önlerinde üç önemli maç daha bulunduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Samandıra'daki tesislerde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Brezilyalı çalıştırıcı, son lig şampiyonunun Galatasaray, son kupa şampiyonunun da Beşiktaş olduğunu hatırlatarak, "kendini şampiyon ilan etmeyen tek takım Fenerbahçe'dir" dedi.

Zico, "ben dahil takımda hiç kimse kendini şampiyon ilan etmiyor. Üç maçımız var ve matematiksel olarak henüz şampiyon değiliz. Hiçbir söylentiye kulak asmıyoruz. Kazanmamız gereken puanlar var" diye konuştu.

Ligde bulundukları yeri hak ettiklerini kaydeden Zico, önde olmalarının verdiği kazanma zorunluluğunun yarattığı stres nedeniyle ligin ikinci yarısında bazı maçlarda beklemedikleri sonuçlar aldıklarını kaydetti.

Kötü sonuçlara rağmen yılmadıklarını anlatan Brezilyalı teknik adam, "en yakın rakibimize belli bir puan farkı yapıp son üç haftaya avantajlı giriyoruz. Bu sözleri söylememe en büyük sebep, takımımın büyük maçlarda verdiği güvendi. Her zaman olduğu gibi büyük maçlarda kendilerinden beklenileni verdiler. Takımım bana fazlasıyla güven verdi" dedi.

Zico, Fenerbahçe'de daha önce şampiyonluk yaşayan teknik direktörler Didi ve Parreira'dan sonra üçüncü şampiyon Brezilyalı olmanın kendisine gurur vereceğini ifade etti.

Didi'yi oynarken tanıma fırsatı bulduğunu belirten Zico, "Didi büyük bir insan. Parreira da öyle. Didi Fenerbahçe'de Brezilyalıların kapısını açmıştır. İki Brezilyalı teknik direktör şampiyon olmuştur. Ben de bu mutluluğa erişirsem gurur ve mutluluk olur" diye konuştu.

İnönü'de Beşiktaş taraftarının kendisine yaptığı hareketlere cevap verme gereği hissetmediğini ifade eden Zico, "kendi taraftarıma da rakip takımın taraftarına da her zaman saygı duyarım. Tatsız olaylar olmuştur. Buna da saygı duyarım. Olanlar oldu, görüntülerde var. Bunları cezalandırması gerekenler, umarım gereken cezayı verirler" dedi.

Beşiktaş cephesinin kural hatası yapıldığı iddiasında bulunduğu pozisyon için yorum yapan Brezilyalı teknik adam, "hakem Serkan'a yapılan faulü gördükten sonra taç kararından döndü ve faul atışını kullandırdı. Ben bunda bir kural hatası görmüyorum" diye konuştu.

Şampiyonluğun sadece kendilerine bağlı olduğunu belirten Zico, "korkum yok. Fenerbahçe'nin şampiyonluğu sadece kendisine bağlıdır. Hiçbir rakibin alacağı sonuca bağlı değil. Bu da bize ayrı bir güven veriyor" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious