Zico: "Herşey bizim elimizde"

Zico:
  • Giriş : 06.11.2007 / 17:50:00

Zico, Şampiyonlar Ligi G Grubu'nda kalan üç maçlarından ikisini sahalarında oynayacaklarını ve son 16'ya yükselme şansının kendi ellerinde olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Brezilyalı teknik adam, Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki basın toplantısında, PSV Eindhoven'ı yenmeleri halinde rakipleriyle olan puan farkını dörde çıkaracaklarını söyledi:

"Her maçı kilit maç olarak görebiliriz. Maç ayırmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Yarın kazanırsak bizim için büyük avantaj olacak. Biz şu anda kendimize bağımlıyız. Üç maçtan ikisini sahamızda oynayacağız. Bu maçlardan galip ayrılırsak bir üst tura çıkacağız. Bu da bizim için iyi bir avantaj. İstatistiklere bakıldığında kendi evinde iyi sonuçlar alan takımların genelde üst tura çıkan takımlar olduğunu görebiliriz."

Zico, "grup birinciliğinde gözünüz var mı" sorusuna da "elbette hep en iyisini hedeflersiniz. Ben ayrıca her şeyi olumlu düşünen, iyimser bir insanım. Birincilik en iyi sonuçsa neden olmasın. Amacımız hep en iyi sonuçları alıp çıkmak" yanıtını verdi. Brezilyalı çalıştırıcı, yarınki mücadelenin Eindhoven'daki gibi çekişmeli geçeceğini düşündüğünü söyledi.

İki ekibin de büyük olduğunu ve her zaman galibiyet düşündüklerini ifade eden Zico, "çekişmeli bir maç olacağını düşünüyorum. Saha faktörü olarak etkileneceğimizi sanmıyorum. Hollanda'da bana göre haksız bir karar vardı: Deivid'in kırmızı kartı. Umarım bu tip şeyler maçı etkilemez" dedi.

Şampiyonlar Ligi'ndeki her maçın önemli olduğunu kaydeden Fenerbahçe teknik direktörü, bu tip maçlarda, dikkat, azim ve kararlılıktan birisinin eksik yapılamayacağını anlatarak, "bu söylediklerimizin olacağı bir gece geçirmemiz gerekiyor. Bunun sonucunda da alacağımız bir galibiyet, bizim bir üst tur olasılığını çok büyük derecede artıracak" diye konuştu.

"Önemli olan saha içinde yapılandır"

Ronald Koeman'ın PSV Eindhoven'daki görevini bırakmasının takımı etkileyip etkilemeyeceği sorusuna Zico şöyle yanıt verdi:

"İki takım da birbirini tanıyor ve büyük ekipler. Teknik adam değişikliği yolun ortasında yapıldığı zaman belki belirli bir şekilde etkilenme olabilir. Ancak PSV'nin tecrübesi ve kaliteli oyuncuları var. Önemli olan her zaman saha içinde yapılandır."

Cezaları nedeniyle forma giyemeyecek Lugano ve Deivid'in eksikliğinin takımı etkileyeceğini düşünmediğini anlatan Zico, bu oyuncuların yerlerine forma giyeceklerin gerekeni yapacağını düşündüğünü söyledi.

Sezona başlarken bu gibi faktörleri düşünerek takımın tümünü hazırlamak için çalıştıklarını kaydeden Zico, "bu tip zamanlarda etkilenmeyecek bir ekip kurmaya çalışıyoruz. Ben inanıyorum ki bu oyuncuların yerine oynayacaklar en az onlar kadar etkili olacaklardır" dedi.

Gruptan çıkılması durumunda elindeki kadroyu yeterli bulup bulmadığı sorusuna Zico, "adım adım gitmeliyiz. Önce önümüzdeki hedefleri gerçekleştirmeliyiz. Sonuçlara göre bu konulara yorum yaparız" yanıtını verdi.

Gruptaki rakiplerinden Inter'in Portekizli yıldızı Figo'nun sakatlığına üzüldüğünü belirten Zico, "kendisini seviyorum, benim iyi arkadaşım. Böyle kaliteli bir oyuncunun sahalardan uzak kalacak olması beni üzüyor açıkçası" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious