Zico: Hezimet gibi bir skor

Zico: Hezimet gibi bir skor.13073
  • Giriş : 24.10.2008 / 12:38:00
  • Güncelleme : 24.10.2008 / 12:42:42

Sarı-Lacivertli ekibin eski çalıştırıcısı Arthur Zico, hezimeti andıran sonuçların Fenerbahçe'ye yakışmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sarı-Lacivertli ekibin eski çalıştırıcısı Arthur Zico, hezimeti andıran sonuçların Fenerbahçe'ye yakışmadığını söyledi.

Zaman Gazetesi'nin haberine göre Sarı-Lacivertli ekibin eski çalıştırıcısı Arthur Zico, hezimeti andıran sonuçların Fenerbahçe'ye yakışmadığını söyledi. Sezon başında yaşanan ayrılıkların Kanarya'yı olumsuz yönde etkilediğini belirten tecrübeli teknik adam, Aurelio ve Kezman'ın gidişinin takımı zayıflattığı tespitini yaptı.

Özbekistan takımlarından Bunyodkor'un teknik direktörlüğünü yapan Fenerbahçe'nin Brezilyalı eski çalıştırıcısı Arthur Zico, Sarı-Lacivertli ekipte 'ruh' kalmadığını söyledi. Sezon başında yaşanan ayrılmaların F.Bahçe'deki takım ruhunu zedelediğini belirten Zico, gerek Süper Lig, gerekse de Şampiyonlar Ligi'nde uğranılan kötü neticelerin bundan kaynaklandığını açıkladı. Başarılı hoca, eski futbolcuları Mehmet Aurelio ve Kezman gibi bazı futbolcularının yokluğunun Kanarya için büyük bir kayıp olduğunu ifade etti. "Bir takımda, takım ruhu olmadıkça o takımın başarılı olma şansı çok az olur." diyen Zico, Türkiye'de yeniden çalışabilme ihtimali için ise şöyle konuştu: "Futbol bu, net bir şey söylemek zor; ama bakarsınız bir gün beni Türkiye'ye döndürebilir. Futbolda her şey olabilir. Türkiye çok güzel bir ülke, hele İstanbul'un manzarasına doyum olmaz."

Eski takımının kendisini çok şaşırttığını anlatan Arthur Zico, en son kendi sahasında Arsenal karşısında aldığı 5-2'lik mağlubiyetin Fenerbahçe'ye yakışmayan bir skor olduğunu kaydetti. Zico, Sarı-Lacivertlilerin Kayseri'ye kendi sahasında 4-1 mağlup olmasını da hayretle karşıladığını dile getirdi. Son günlerde Fenerbahçe taraftarının, 'I love you Zico (Seni seviyorum Zico)' tezahüratlarına tebessüm eden başarılı hoca, "Herhalde onlara çok para verdim." esprisi yaparak imalı bir cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*