Zico iddialı konuşuyor

Zico iddialı konuşuyor.8666
  • Giriş : 01.10.2007 / 19:39:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Şampiyonlar Ligi'nde CSKA Moskova takımıyla yapacakları maçta en iyi sonucu almaya kararlı olduklarını ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Avrupa Şampiyonlar Ligi (G) Grubu'nda yarın deplasmanda CSKA Moskova takımıyla yapacakları maçın, takımının gruptaki durumunun netleşmesi açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Alabileceğimiz en iyi sonucu istiyoruz" dedi.
Karşılaşmanın oynanacağı Lokomotiv Stadı'ndaki antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Zico, takımının karşılaşmaya iyi motive olduğunu bildirdi.

Brezilyalı çalıştırıcı, "Bizim için önemli bir maça çıkacağız. Takım olarak motive bir haldeyiz. Gruptaki durumumuzu netleştirmek ve daha iyi duruma götürmek için alabileceğimiz en iyi sonucu almak istiyoruz" diye konuştu.

Rakiplerinin 3'lü savunma kurgusuyla oynamasının kendileri için bir avantaj yaratıp yaratmayacağı sorulan Zico, "Bunun bizim açımızdan avantaj olacağını söyleyemeyiz. Çünkü rakibimiz bu sisteme alışıp benimsemiştir. Kendi sahalarında iyi performans sergileyen bir ekip. Bunun avantaj olacağını söylemenin mantığı yok. Önemli olan mücadele. Oyuncularımızın kafası tamamen buraya dönmüş durumda" dedi.

Zico, gol yollarında etkisiz kaldığı için eleştirilen Kezman'a yarınki maç için güvendiğini ifade etti.

Kezman'ın büyük bir oyuncu olduğunu önemli ve kritik maçlarda attığı gollerle gösterdiğini ifade eden Zico, Sırp oyuncu için, "Kafasını yere eğecek hiçbir sebebi yok. O iyi bir futbolcu. Semih gelmiş olsaydı yedek kulübesinde olacaktı" dedi.

CSKA Moskova takımının Brezilyalı forveti Vagner Love için özel bir önlem alıp almayacağı sorusuna ise Zico, "Takımımızda Roberto Carlos, Edu, Lugano ve Aurelio onun oyun yapısını biliyor. Sonuçta onu etkisiz hale getirmemiz gerekiyor" karşılığını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious