Zico İngiliz basınını yordu

Zico İngiliz basınını yordu.14328
  • Giriş : 09.04.2008 / 17:01:00

Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Chelsea’ye 2-0 mağlup olan Fenerbahçe’nin teknik direktörü Zico’nun, maç ardından düzenlediği basın toplantısı, İngiliz basın mensuplarını hayli yordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Chelsea’ye 2-0 mağlup olan Fenerbahçe’nin teknik direktörü Zico’nun, maç ardından düzenlediği basın toplantısı, İngiliz gazeteciler arasında ‘İngiltere’de bugüne kadar maç sonunda gerçekleştirilen en uzun basın toplantısı’ olarak değerlendirildi.

Fenerbahçe’nin 2-0 mağlup olduğu maçın ardından önce Chelsea manejeri Avram Grant bir basın oplantısı düzenledi. Çok mutlu olduğu gözlerinden okunan Grant, daha önceki toplantılarda kısa kısa cevapladığı soruları bu kez uzun ve detaylı cevaplamasına rağmen konuşmasını 25 dakika içinde bitirdi.

Grant’ın ardından basın karşısına çıkan Fenerbahçe’nin teknik direktörü Zico’nun toplantısı ise neredeyse 1.5 saat sürdü. İngiliz ve Türk basının soru yağmuruna tuttuğu Zico, sorulara sabırla ve uzun uzun cevap verdi. Türk basının yoğunluğu nedeniyle çoğu ayakta kalan İngiliz basını toplantının bitmesini sonuna kadar bekledi.

"Severek dinledik"

İngiltere’nin saygın gazetelerinden Daily Mail Gazetesi’nden Neil Ashton, Zico’nun gerçekleştirdiği bu toplantının, İngiltere’de bugüne kadar yapılan en uzun maç sonrası toplantı olduğunu söyledi. Zico’nun kendilerini çok yorduğu açıklamasını yapan Ashton “Toplantı çok uzun sürdü ama Zico’nun açıklamaları önemliydi. Fenerbahçe Londra’ya kadar geldi büyük bir başarı gösterdi. Bu akşam da çok iyi oynadı. Yakaladıkları tek bir pozisyon gol olsaydı herşey farklı olacaktı. Zico’yu başarısından dolayı kutluyoruz. Bizi yordu ama kendini severek dinledik” açıklamasını yaptılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious