Zico: ''Inter, Adriano'yu ver''

Zico: ''Inter, Adriano'yu ver'' .12297
  • Giriş : 26.11.2007 / 15:52:00

Adriano'nun Fenerbahçe'ye gelebileceği yönündeki söylentiler bugün Corriere Dello Sport Gazetesi'nde yayınlanan röportajla tekrar gündeme geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

''Zico: ''Inter, Adriano'yu ver'' başlığı ile verilen haberde Zico'nun Brezilyalı'yı takımında görmeyi çok istediğine dair bir röportaj yayınlandı.
Ajansspor'un haberine göre; Corriere Dello Sport Gazetesi'nde bugün Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico ile yapılan bir röportaja yer verilirken Zico, bu söyleşide hangi durumda olursa olsun Brezilyalı yıldız oyuncu Adriano'yu takımında görmek istediğini açıkladı.
''Zico: ''Inter Adriano'yu ver'' başlığıyla verilen röportajda Zico, Adriano için, ''Belki İtalya'da hata yapmış olabilir ancak Türkiye’de yeniden büyük bir oyuncu olacaktır ve eski günlerinde dönecektir. Onun gibi bir şampiyonu çalıştırmaktan memnun olurum'' ifadelerini kullandı.
Zico, bugünlerde tedavi için Sao Paolo’da bulunan Brezilyalı yıldızın Ocak ayında gelmesi için girişimlerde bulunulduğunu belirten; İbrahimovic, Kaka gibi yıldızları da takımında görmek istediğini belirtti.
Brezilyalı teknik adam Adriano'nun şu sıralar sıkıntılı dönem geçirmesine rağmen futbola konsantre olması durumunda herşeyi değiştirebileceğini söylerken ''Kafasına Futbol oynamayı koyduğu zaman her teknik adamın kadrosunda görmeyi hayal edeceği kadar başarılı bir oyuncu. Zaman zaman spor yerine eğlenmeyi tercih etti ancak onda yetenek ve hırs var. Ayrıca yaptığı hatayı anladı ve bu nedenle eski günlerdeki Adriano olarak dönecektir diye düşünüyorum. Onun gibi bir şampiyonu çalıştırmayı çok isterim ve Inter bize vermek isterse seve seve onu kabul ederim'' şeklinde konuştu.
Yarın (Salı) akşam Şampiyonlar Ligi'nde oynayacakları Inter maçı hakkında da konuşan Zico ''İbrahimovic gibi bir fenomeni tutmak kolay olmayacak. İstanbul’da bunu başarmıştık ancak yarın akşamki maç farklı olacaktır. Bu demek değil ki sahaya yenileceğiz düşüncesiyle çıkıyoruz. Ancak İstanbul'da kendi sahamızda futbolcularım son gücüne kadar enerjilerini ortaya koymuştu. Yarın da öyle olacak. Fakat farklı bir maç atmosferi olacaktır diye de düşünüyorum'' dedi.
Zico gruptaki 2. Tur şanslarını da değerlendirdiği röportajında ''Inter maçı bizim için çok önemli. Gruptan çıkmak için 2 puana ihtiyacımız var ve Inter maçının berabere bitmesi de bizim tur geçmemize yeterli olacak bir yerde. Ancak PSV’nin kazanamaması durumunda bizim yarın akşam Milano’da tur geçmeyi kutlama şansımız da var'' şeklinde konuştu.
Brezilyalı teknik adam İtalya ile olan ilişkilerinin de devam ettiğini belirtirken İtalya’ya sık sık tatile geldiğini ve ligleri de yakından takip ettiğini söyledi.
Zico eski takımı Udinese’nin kazanması ve ligde üst sıralarda yer almasından dolayı duyduğu memnuniyeti açıklarken İtalya'da çalışmaya da yeşil ışık yaktı.
Zico, ''Herhangi bir teknik adam bir takımı çalıştırmaya başladığı zaman daima yükselmek ister. Önemli ülke ve kulüplerde görev almayı amaçlar. İtalya da bu ülkelerden biri. Eğer bir gün imkan verilirse neden olmasın...'' diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious