Zico: 'İyi bir başlangıç yaptık'

Zico: 'İyi bir başlangıç yaptık'.7923
  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

Şampiyonlar Ligi'ndeki temsilcilerimizden biri olan Fenerbahçe, 2. ön eleme turunda sahasında karşılaştığı B 36 Torshavn takımını 4 - 0 mağlup etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şampiyonlar Ligi 2. tur ön eleme maçında B 36 FC Torshavn takımını 4-0 mağlup ettikleri karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Zico, güzel bir başlangıç yaptıklarını belirterek, "Bu tip maçlarda 4-0'lık galibiyet çok önemli. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Bizi ve beni tribünlerde destekleyen taraftarlara da teşekkür ediyorum. Her zaman onlar bizi desteklemeye devam etsinler" dedi.

Futbolcularının ilk resmi maça çıkmasına rağmen oldukça iyi oynadıklarını kaydeden tecrübeli çalıştırıcı, "İlk resmi maçımıza rağmen ortaya güzel bir Futbol konuldu. Yeni bir oyun formatı ve yeni sistemi uygulamaya çalıştık. Futbolcularım isteyince neler yapmak istediğini gösterdiler. Beni de en çok mutlu eden budur" diye konuştu.

Bir basın mensubunun Anelka konusundaki görüşlerini sorması üzerine Zico, şu cevabı verdi: "Onunla konuştuğum zaman ne kadar istekli olduğunu gördüm. Bana oynamak isetdiğini söyledi. Ben onun futboluna hayranım. Bunu da hiçbir zaman gizlemedim. Futbolcunun burada kalıp kalmayacağı yönündeki kararı kendisi verir. Ancak ben ondan her zaman yararlanmak isterim. Takımda kalıp kalmama kararı kendisinindir"

Zico, hiçbir zaman oyuncularını eleştirmeyeceğini belirterek, "Ben her zaman onların arkasında olacağım. Ben oyuncularımdan maksimum seviyede yararlanmak istiyorum. Hiçbir zamanda beni oyuncularımı eleştirirken de görmeyeceksiniz" diye konuştu.

Brezilyalı çalıştırıcı, transferler konusunda da görüşlerini yönetime ilettiğini, ancak bundan sonrasına ise yönetimin karar vereceğini kaydettti.

Tecrübeli çalıştırıcı, bu galibiyeti hafta içinde eşini kaybeden Deniz'e armağan ettiklerini belirterek, "Futbolcum umarım en kısa zamanda toparlanır ve aramıza katılır" diyerek sözlerini tamamladı.

-SİGFRİDUR: "BU KADAR FARK BEKLEMİYORDUM"

B 36 FC Torshavn Teknik Direktörü Clementsen Sigfridur da, maçtan önce fazla umutlu olmadıklarını belirterek, "Yenileceğimizi az çok tahmin ediyorduk ancak bu kadar fark beklemiyorduk" dedi.

Fenerbahçe ile oynadıkları için memnun olduklarını belirten Sigfridur, "Fenerbahçeli oyuncular bize göre oldukça profesyonellerdi. Onlara göre biz çok amatördük. Biz elimizden gelen herşeyi yaptık. Ancak bu kadar farklı mağlup olacağımızı düşünmemiştik. Kendi sahamızda oynayacağımız maçta da fazla ümitli değilim. Daha az gol yeriz diye düşünüyorum" diye konuştu.

Takımın kalecisi Jakup Mikkelsen de, maçı az çok kaybedeceğimizi biliyorduk keşke böyle sonuç almasaydık" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious