Zico: Kupayı istiyoruz

Zico: Kupayı istiyoruz.14552
  • Giriş : 01.02.2008 / 18:04:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Fortis Türkiye Kupası çeyrek finalinde Galatasaray'ı eleyip, bu sezon kupayı kazanmak istediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zico, FB TV'ye yaptığı açıklamada, derbi maçların skorlarının önceden kestirilemeyeceğini belirterek, ''Galatasaray güçlü bir ekip, ezeli rakibimiz. Fakat rakip kim olursa olsun, biz maçı kazanıp bir üst tura çıkmak istiyoruz'' dedi.

Bu sezon Türkiye Kupası'na almak istediklerini kaydeden Brezilyalı teknik adam, ''Bu sene Türkiye Kupası'na talibiz, kupayı almak istiyoruz. Özellikle son zamanlarda bir çıkışımız var. Bu çıkışımızı da sürdürmek istiyoruz. Ciddiyetimizden hiçbir şekilde ödün vermeyeceğiz. Bu ciddiyetimizle de sahaya çıkıp, ezeli rakibimiz karşısında galibiyete ulaşmak istiyoruz'' diye konuştu.

-''MALDONADO GİBİ OYUNCU ÇOK FAZLA YOK''-

Yeni transfer Maldonado'dan övgüyle söz eden Zico, ''Brezilyalı olsaydı, Brezilya Milli Takımı'nda şu anda çok rahat oynardı. Çünkü onun tarzında oyuncu dünya üzerinde çok fazla yok'' dedi.

Şilili futbolcunun çok kaliteli bir oyuncu olduğunu vurgulayan Brezilyalı teknik adam, şöyle devam etti:

''Saha içinde pozisyon alması, arkadaşlarıyla yardımlaşması, saha içindeki üst düzey mücadelesiyle gerçekten çok kaliteli bir oyuncu. Uzun süredir Brezilya'da oynuyor. Eğer Brezilyalı olsaydı, Brezilya Milli Takımı'nda şu anda çok rahat oynardı. Çünkü onun tarzında oyuncular dünya üzerinde çok fazla yok. Çok olumlu, çok güzel bir transfer ve ailemize hoş geldi. Yaşadıkları başarılar itibariyle, Brezilya'daki eski takımları gerek Cruzeiro, gerek Santos'la kupalardan kupalara koştular. Bu takımların içerisinde Maldonado da vardı. Burada, eskiden birlikte oynadığı Alex, Deivid gibi takım arkadaşları da var. Maldonado bizim oyuncularımızla da güzel bir uyum sağlayarak, ne kadar isabetli bir transfer olduğunu gösterecek. Defansa güven veren bir oyuncu. Bu bakımdan da, daha önceki oynadığı takımlara baktığımızda, Maldonado'nun kademe anlayışının çok iyi olduğunu görüyoruz. Özellikle bek oyuncularının, sağ bekin, sol bekin oyuna katılmalarında ya da onlardan bir tanesi yerini kaybettiğinde yerini doldurması, kademe anlayışı, ikili mücadelelerde ayakta duruşu, Maldonado'nun takımımıza ekleyeceği şeyler diyebiliriz. Aynı zamanda saha içindeki görüşü, arkadaşlarını görüşü, vizyonu da olumlu diyebiliriz. Özellikle defansif yönden bize daha fazla güç katacağını söyleyebiliriz. Başka bir yönden baktığınızda ise atak yaptığınız zamanda, ilerideki oyuncu bir şekilde sıkıştığı zamanlarda ya da atak yediğimiz zamanlarda, o bir anda kendisini boşa kaçırarak, takımının ve arkadaşlarının rahatlamasını sağlayabilir.''

Zico, Maldonado'nun Galatasaray maçında oynayıp oynamayacağına bu hafta yapacağı antrenmanlardan sonra karar vereceklerini ifade ederek, ''İlk 11'de çıkması zor. Çünkü transfer döneminde çok fazla sağlıklı bir şekilde çalışamadığını söyledi. O yüzden bu tip bir maçta, bu tip bir dönemden geçtikten sonra, çalışamadıktan sonra, bu kadar stresi, tansiyonu ve zorluğu yüksek bir maçta direkt olarak forma giymek çoğu zaman futbolcu için de, takım için de risktir. Önemli olan bir futbolcunun tamamen hazır olduğu, takıma maksimum yarar verebileceği zaman oynatılmasıdır. Ancak asıl kararı, yapacağımız antrenmanlardan sonra vereceğiz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious