Zico maçtan sonra ne dedi?

Zico maçtan sonra ne dedi?.14328
  • Giriş : 30.03.2008 / 01:34:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Beşiktaş için kendilerine yenilmelerinin ardından ''Yarıştan koptu'' denilemeyeceğini, sadece ''Biraz uzaklaştılar'' diyebileceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Maçtan sonra Lig TV'ye açıklamalarda bulunan Brezilyalı teknik direktör, ''Şu anda fark 5'e çıktı. Beşiktaş için şampiyonluk yarışının bittiğini söylemek hata olur, daha çok hafta var. Sadece 'Biraz uzaklaştı' diyebiliriz. Futbolda bu tip durumlarda en kötü şey başkasına bağımlı olmaktır.

Bu bakımdan Beşiktaş kendi bağımlılığından biraz çıktı. Beşiktaş'ın, Sivasspor ile oynayacağı maç var. Bu da zor olacaktır. Bizim de zorlu maçlarımız var. Artık şampiyonluk yolunda her puan önemli. En az hata yapan şampiyon olacaktır'' diye konuştu.

Derbi performanslarının iyi olduğunun hatırlatılması üzerine Zico, ''İnşallah derbi performansımız böyle devam eder. Daha Galatasaray ile oynayacağız, Trabzon'a gideceğiz. Ama Galatasaray maçına kadar oynayacağımız maçları da şampiyonluk için almalıyız'' dedi.

Zico, bu maçta Selçuk'u oynatmayıp, Maldonado'ya şans tanıması ile ilgili olarak da ''Selçuk çok az düşüşe geçmişti. Maldonado'yu oynattım. Kendisinin beni yanıltmayacağını biliyordum. Selçuk ile maçtan önce konuştum ve kendisine güvendiğimi söyledim. Takımımızda böyle olacak. Yeri geldiğinde herkes oynayacak'' ifadesini kullandı.

Atılan golleri antrenmanlarda çalıştıklarını kaydeden Zico, dünyaya yeni gelen torununun kendisine şimdiden şans getirdiğini ve derbi maçı kazandıklarını, bu şanslarının Chelsea maçında da sürmesi temennisinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious