Zico: ''Sadece bir maç kaybettik'

Zico: ''Sadece bir maç kaybettik'.7923
  • Giriş : 01.10.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico 1 - 0 kaybettikleri Bursaspor maçından sonra düzenlediği basın toplantısında, puan kaybını UEFA Kupası mıçındaki yorgunluğa bağladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

UEFA Kupası'nda zorlu bir maç oynayarak buraya geldiklerini belirten Zico, ''Bizim açımızdan çok iyi bir maç olmadı. Maçın başında yediğimiz gol ve çıkarmak için verdiğimiz mücadele vardı. İyi başladık, ama gerisini getiremedik, dengemizi yitirdik, istediğimiz oyunu ortaya koyamadık. Rakip iyi kapandı, daha istekliydi ve bize istediklerimizi yapma fırsatı vermedi. Maç boyunca top daha çok bizdeydi, ama normalin üstünde top kaybettik. Ne kadar iyi oyuncunuz olursa olsun çok top kaybederseniz rakibin direnci artar. Bu yüzden de rakibin çok iyi olduğunu gördük, o da zaten sonuca yansıdı'' dedi.

Takımının ve kendisinin üzerinde yoğun baskı olduğunu da belirten Zico, ''Hafta içindeki UEFA Kupası maçı vardı. O maça üzerimizdeki yoğun baskı ile çıktık. Tesadüf mü değil mi bilmiyorum. Avrupa kupalarında boy gösterenler puan kaybetti. Yorgunluk, seyahat sıkıntısı oluyor. Rakipler ise antrenmanlarını yapıyor ve seni bekliyor. Bu da zaman zaman bizi zorluyor ve sıkıntıya neden oluyor. Bugün de bu sıkıntıyı yaşadık'' diye konuştu.

Bir basın mensubunun, ''Hep aynı kadro ile oynadığı yönünde eleştiri var, Serkan, Kemal, Deniz ve Semih'i değerlendirmediği yönünde eleştiriliyor, bu konuda neler söyler? şeklindeki soruya Zico, şöyle cevap verdi;

''Bu oyuncuların çoğu daha önce şans bulmuşlardı. Serkan da Semih de oynamıştı. Bunları şimdi değil o zaman da hatırlamalıydınız. Kerim'i oynatıyorum ve şansını da iyi değerlendiriyor. Kemal ve Deniz iyileştiklerinde oynayacaklar. Daha önce şans verdiğimiz Serkan ve Semih verdiğim şansları iyi değerlendiremedi. Bana o zaman da bu oyuncuları sormanızı isterdim.''

Zico bir basın mensubunun, ''Sivasspor maçından sonra 3 hafta içinde düzeleneceğinizi söylediniz yine düzelme yok, revizyona mı gideceksiniz şeklindeki sorusuna ise, ''Rakiplerimiz de en az bizim kadar kazanmayı istiyor. Verdiğimiz süre var, ve bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Bunu herkes istiyor, rakipler de istiyor. Biz şimdi sadece bir maç kaybettik, savaşı kaybetmiş değiliz'' diye cevapladı.

Zico, Rüştü ile ilgili bir soruya ise, ''Doktoromuz bugün sabah bana gelerek Rüştü'nün oynayamayacak durumda olduğunu söyledi. Daha geniş bilgi için ya da sıkıntısının ne olduğunu Rüştü'ye ya da kulüp doktoruna sorup öğrenebilirsiniz'' diye cevap verdi.

Brezilyalı teknik adam A Milli Takım'ın Macaristan ve Moldova ile oynayacağı maçlar nedeniyle lige verilen aradan dolayı takıma perşembe gününe kadar izin verdi. Fenerbahçe 5 Ekim Perşembe günü biraraya gelerek Ankaraspor maçının hazırlıklarına başlayacak.

- RAŞİT ÇETİNER: ''OYUNCULARIMI ALINLARINDAN ÖPÜYORUM''

Bu arada Bursaspor Teknik Direktörü Raşit Çetiner ise maçtan sonra yaptığı açıklamada, çok zor bir işi başardıklarını belirterek, oyuncularını alınlarından öptüğünü söyledi.

Çetiner, Fenerbahçe maçı öncesinde sıkıntılı haftalar yaşadıklarını da belireterek, ''Son iki haftada kaybetmenin verdiği rahatsızlıkla buraya geldik. Buraya gelirken kolay teslim olmayacağımızı söylemiştik. İyi bir mücadele verdik ve kazandık. Fenerbahçe'ye pozisyon bile vermedik. Zor bir UEFA Kupası maçı sonrasında Fenerbahçe bu maça çıktı. Galatasaray ve Beşiktaş da puan kaybedince bu durum Fenerbahçe'yi strese soktu. 37 yıl sonra kazanmak daha güzel bir şey. Fenerbahçe'yi mabedinde yenmek bizim için daha da güzel oldu'' dedi.

Çetiner, farklı kazanacak pozisyonlar da bulduklarını ancak bu fırsatı değerlendiremediklerini belirterek, ''Fenerbahçe maçın sonlarında oyundan düştü ve biz Zafer ve Pancu ile iki önemli pozisyon da bulduk; ama ikinci golü bulamadık. Herşeye rağmen kazandığımız için çok mutluyuz. Oyuncularımı bir daha tebrik ediyorum ve alınlarından öpüyorum'' dedi.

- BURSASPOR BAŞKANI KIZIL'A FENERBAHÇELİLERDEN SEVGİ GÖSTERESİ -

Öte yandan maç sonrasında FB Şükrü Saraçcoğlu Stadı'nı terk eden Bursaspor Başkanı Levent Kızıl'a Fenerbahçe taraftarları sevgi gösterisinde bulundu. Başkan Kızıl da taraftarlara teşekkür etti ve alkışla karşılık verdi.

Başkan Kızıl, burada yaptığı açıklamada, 37 yıl sonra Fenerbahçe'yi yenmenin sevincini yaşadıklarını belirterek, büyük bir zafer yaşadıklarını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious