Zico: Soğuğa rağmen oldukça hareketliydik

Zico: Soğuğa rağmen oldukça hareketliydik.12297
  • Giriş : 27.01.2008 / 17:46:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Sivasspor karşısında soğuk havaya rağmen oldukça hareketli bir futbol sergilediklerini ve hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sivasspor'un bu maça kadar sahasında yenilmediğini hatırlatan Zico, ''Hem rakibimizin yenilmezliğine son vermemiz, hem de çıkışımızı sürdürmemiz adına olumlu bir maç oldu'' dedi.

Zico ayrıca karşılaşmada takımında paslaşmaların ve yardımlaşmanın çok iyi olduğunu sözlerine ekledi.

-SİVASSPOR CEPHESİ-

Sivasspor teknik direktörü Bülent Uygun ise, kendi evlerinde daha önce 10'da 10 yaptıklarını hatırlatarak, şöyle konuştu:

''Bu maçı da kazanmak istiyorduk. En azından ligdeki konumumuz itibariyle bu yakaladığımız çıkışla birlikte liderliğimizi devam ettirmek istiyorduk, ama maalesef kazanamadık. Öncelikle seyircilerimizden özür diliyorum. Çünkü genelde bir maçın kötü gidişatıyla ilgili ya hakem suçludur, ya da teknik direktörler suçludur. Bugün de ben kendimin suçlu olduğunu düşünüyorum ve bundan dolayı özür diliyorum.''

Fenerbahçe'yi kutlayan Uygun, ''Bugün yıldızlarıyla maçı lehlerine çevirmeyi bildiler. Aldığımız bütün önlemlere rağmen, maalesef biraz da saha şartlarının dezavantajıyla birlikte, teknik kapasitelerinin üst düzeyde olmasıyla galip geldiler. Bugün onları tebrik ediyor, Avrupa kupalarında da başarılar diliyorum'' diye konuştu.

Bundan sonra oynayacakları 2 deplasman maçında alacakları sonuçların ligdeki durumlarını belirleyeceğini ifade eden Uygun, şunları kaydetti:

''Ona göre kendimize bir yön çizip, o yönde de devam edeceğiz. Bizim değişmeyen tek şeyimiz, Futbol adına güzellikler sunmak. Mücadelemize ve bireysel yeteneklerimizi sergilemeye devam edeceğiz. Fair-play'den ödün vermeden yolumuza devam ediyoruz.''

-''BÜTÜN SUÇ BENİM''-

Uygun, futbolcularının moralinin nasıl olduğunun sorulması üzerine, şöyle konuştu:

''Tabi üzüntülüler. Üzüntülü olmaları da doğal. Çünkü onlar da bir Futbol devrimi yapmak istiyorlardı. Yani Anadolu'dan bir takımın şampiyon olabileceğini... Şu ana kadar gösterdikleri performansla, bu kadar kısıtlı imkanlara rağmen bunu kanıtladılar. Bugün oyuna forvet bile sokamadık. Çünkü forvetimiz yok. Bu kadar kısıtlı imkanlarla buraya kadar getiren futbolcularımız, bizden daha iyi şartlara sahip olan birçok Anadolu takımının şampiyon olabileceğini gösterdi. O yüzden ben onlarla zaten gurur duyuyorum. Hiç üzülmelerine gerek yok, bütün suç benim.''

Hakemle ilgili soruyu ise Uygun, ''Hakemin aynaya bakmasını isterim'' diye yanıtladı.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious