Zico takıma defans istiyor

Zico takıma defans istiyor .14393
  • Giriş : 09.07.2007 / 17:08:00
  • Güncelleme : 09.07.2007 / 17:19:50

Yurt dışı kamp çalışmalarını 9-22 Temmuz tarihleri arasında Avusturya'da 2 etap halinde yapacak olan Sarı-Lacivertliler Viyana'ya inerken, 50 kişilik taraftarı tarafından çiçeklerle karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarı-Lacivertli takım, Viyana'ya 100 kilometre uzaklıktaki Bad Tatzmanndorf kentine geçerek, 1 haftalık 1. etap çalışmalarını kondisyon ve taktik ağırlık geçirecek. Daha sonra Viyana'da 15-18-19 ve 21 Temmuz tarihlerinde 4 hazırlık maçı oynayacak.

Yolculuk sırasında uçağın içinde basın mensuplarına İstanbul'daki 1 haftalık çalışmayı değerlendirerek bilgiler veren Teknik Direktör Zico, "Belirli bir tatilden sonra futbolcuların fiziksel olarak kendilerini toplanması için İstanbul'daki kısmında ilk hafta fizik kondisyon çalışması yaptık. Futbolcular buna muhteşem şekilde cevap verdiler, iyi çalıştılar. Sabah ve akşamları iyi çalıştık" dedi.

Brezilyalı hoca, "Transfere ihtiyacınız var mı ? 6+1'in ardından yönetime transfer için başvurdunuz mu? sorusuna ilk aciliyetin savunma için olduğunu söyledi. Zico, "Şu anda baktığımızda kadroda bir stoper ve bir de sağ bek eksik. Bütün mevkilerde hazırız onun haricinde" diye konuşurken, camianın forvet beklentisinin ise gereksiz olduğunu savunarak "Bizim ileri uçta yaralanacağımız 7 tane oyuncumuz var. Herkes rahat olsun. İlerdeki ekipten sonuna kadar memnunum" şeklinde konuştu.

Önümüzdeki sezonun taktik anlayışı hakkında da konuşan Zico, "Fenerbahçe tek forvet mi, çift forvet mi oynayacak? Bu duruma göre değişecek. Bu, taktikten ve iki forvetten neyi anladığınıza bağlı bir durum...Tuncay, Alex, Kezman, Deivid atak oyuncusu mu sizce ? Eğer öyleyse 4 forvet ile oynamışız, o zaman biz. Niye bir tane iki tane isim üstünde duruluyor..

Herkesin forvet üstünde analizine bağlı bu durum. Bazısı direk öndekine forvet der. Bence de ileri gidip etkili olan forvettir. bana kalırsa Kezman çok fazla yalnız kalmadı ileride" dedi.

Şu anda ilk 11'in banko oyuncuları kimler? sorusuna ise Zico, "Her zaman söylerim benim elimde 11 tane futbolcu yok kadrom var. Her futbolcu bu takımda oynayacak kapasitede olmalı. Bir gün biri yedekten girer, bir gün ilk 11 'de oynar. Ben Benim için kadronun bütünü önemli. Kadrom kaliteli bu da bana mutluluk veriyor" cevabını verdi.

Tuncay'ın takımdan ayrılışını bir kez daha değerlendiren Brezilyalı hoca; "Tuncay sadece hırsı ile mücadelesi ile, cesur yürek ruhundan dolayı değil saha içindeki Futbol yönünden de unutulmaz harika bir oyuncu. Sembol futbolcu oldu. Bu yüzden Tuncay'ın yerine dolduracağımıza inanmıyorum. Saha içinde o ruhu yakalarsak başarılı olacağız. Onun eksikliğini hissederiz çünkü büyük futbolcu. Çalışarak yerini doldurmaya çalışacağız" açıklamalarında bulundu.

APPİAH VE ALEX SEZONUN İLK MAÇINA YETİŞİR...
İki ünlü oyuncunun sezon başına yetişeceğine inandığını belirten Zico, "Biyorsunuz ki Appiah dizindeki sakatlıktan dolayı, Alex de tedavisi için aramızda değiller ikisi de ligdeki ilk maça hazır dönecekler. Şampiyonlar ligin ön elemesi maçından daha önce hazır olurlar diye umuyorum. Özellikle Appiah için şunu söyleyebilirim. Ameliyata çıkmış futbolcu hakkında tarih vermek zor ama onun yaptığı çalışmalar hazır olacağını gösteriyor.

Zico, "takım kaptanı kim olacak ? İbre şu anda kimden yana? " sorusuna ise "Kaptanlık için zamanı geldiğinde yorum yapacağım" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious