Zico: 'Tur şansımız yüzde 49'

Zico: 'Tur şansımız yüzde 49'.10909
  • Giriş : 20.02.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe teknik direktörü Zico, UEFA Kupası'nda ilk maçta 3-3 berabere kaldıkları AZ Alkmaar takımını Hollanda'da yenecek güce sahip olduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zico, Fenerbahçe TV'de katıldığı programda Alkmaar'ın ilk maçta daha şanslı olduğunu belirterek, ''onların futbolcuları kadar bizim oyuncularımız da kaliteli. Alkmaar'ı Hollanda'da yenecek gücümüz var. Tur şansımız yüzde 49" dedi.

Brezilyalı teknik adam, "alacağımız bir galibiyet bizi üst tura çıkaracak. Hollanda'da kazanacak bir kadromuz, oyuncularımız var. AZ Alkmaar'ın sahasında kaybetmeyeceğinin de garantisi yok. Bitirici vuruşları başarabilirsek kazanırız" diye konuştu.

Teknik direktör Zico, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın, asla işine karışma girişiminde bulunmadığını belirterek, "olmayacağını da biliyorum. Bu olduğu zaman ben olmayacağım, giderim" dedi.

"Teknik konularda sorumluluk benimdir" diyen Zico, zaman zaman fikir alışverişi yaptıklarını ve görüşlerini paylaştıklarını ancak işine karışılması gibi bir durumun hiç soz konusu olmadığını ifade etti.

Zico, teknik direktör olarak kayda değer bir başarısı bulunmadığı şeklindeki yorumlar hakkında, "Fenerbahçe yönetimi, camiası riske girmemiştir, kumar oynamamıştır. Futbol bilgisi bakımından dünyada ünlü, dünyada etkili isimlerle çalışmış bir teknik direktörü göreve getirmiştir'' dedi.

Oyuncularıyla ilgili görüşlerini de açıklayan Zico, Kezman'ın saha içinde bazı pozisyonları kafasına takıp, bunları bir sonraki pozisyona taşıyarak kart görebildiğini söyledi:

''Kezman saha içinde biraz daha sakin ve sabırlı olmalı. Sinirini durdurmayı başarırsa çok daha iyi olacak. Takıma dönmek için çok çalıştığını, formayı ne kadar özlediğini ve hırsını antrenmanlarda görüyoruz. Sadece sabrını geliştirmeli.''

Zico Deivid'in şanssız olduğunu, Alex'in neler yapabileceğini, neler yaptığını ve kapasitesini ise izleyenlerin çok iyi bildiğini dile getirdi.

Taraftarın, kendileriyle birlikte olduğu, destek verdiği sürece yararlı olabileceğini ve bu desteğe en çok futbolcuların muhtaç olduğunu anlatan Zico bu konuda şunları söyledi:

"Futbolcular bunu hissettikçe daha güçlü oluyorlar. Biz, tek hedef için birlik olmalıyız. Taraftar, yönetim, kulüp, Futbol takımı çalışanları, televizyonumuz, tüm camia şampiyonluk ve başarı hedefi için birlikte olmalıyız. Fenerbahçe taraftarı, sahadaki futbolcunun mücadelesinden ve iyi niyetinden şüphe etmesin. Onlar destek versinler, futbolcularımız da onlara galibiyetle cevap verecektir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious